Кролевецького району, Сумської області

Місцеві вибори 25 жовтня пройдуть за новими правилами

Дата: 20.07.2020 09:58

Сьогодні, 16 липня, Верховна Рада України затвердила зміни у Виборчий Кодекс. За документ проголосували 308 народних депутатів. У ньому містилося майже 4 тисячі правок до виборчого законодавства, але підтримали далеко не всі. Прийнятий закон змінює формат бюлетеня для виборів. Його зроблять більш зрозумілим для виборця. Також для кандидатів на місцевих виборах в дев’ять разів знизили суму застави. Самовисуванці можуть балотуватися в населених пунктах, де не більше 10 тисяч жителів. У містах з великим населениям буде діяти пропорційна система з відкритими списками, висуватися можна лише від партії або її осередків. При цьому квота фіксованого відсотку списку залишилася на рівні 25%. Поправку про зниження порогу до 5% депутати не підтримали.