A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

До уваги машиністів і водіїв спецтехніки!

Дата: 27.07.2020 17:09
Кількість переглядів: 378

Фото без опису

 

АТ “Сумиобленерго” вкотре нагадує про необхідність дотримання правил виконання робіт в охоронних зонах електромереж, які особливо актуальні в літній період.

Зокрема, що стосується правил роботи спецтехніки та спецмеханізмів в охоронній зоні ліній електропередач. Габарити вантажопідйомних машин і механізмів великі, отже існує загроза того, щоб під час їх експлуатації якась частина може торкнутися електромереж або наблизитися на небезпечну відстань. А це – смертельно небезпечно!

Згідно з “Правилами охорони електричних мереж”, підприємства чи громадяни, які постійно чи тимчасово володіють земельними ділянками, де знаходяться об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати належних заходів для їх охорони та, особливо, для запобігання нещасних випадків.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередач у вигляді земельної ділянки ц повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань (для повітряних ліній напругою):

до 1 кВ – 2 метри;

до 20 кВ – 10 метрів;

35 кВ – 15 метрів;

110 кВ – 20 метрів.

У межах цих зон землі у їх власників та користувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями. Без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється:

– будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

– здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальних, підривних, меліоративних робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських культур;

– проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередач машин, механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;

– виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях – на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередач).

Водії механізмів і вантажопідйомних машин під час одержання допуску мають бути проінструктовані про порядок проїзду та виконання робіт поблизу повітряних ліній. Під час проїзду під повітряними лініями підйомні та висувні частини механізмів вантажопідйомних машин повинні знаходитись у транспортному положенні. Переїзди поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), щоб не доторкнутися транспортом до ліній електропередач.

У разі експлуатації вантажопідйомних машин і механізмів забороняються підйом і поворот стріли, підйом телескопічної вишки або висувної драбини на висоту і на кут, за яких відстані до струмопровідних частин виявляться меншими, ніж зазначеними в п. 21 “Правил охорони електричних мереж”.

Встановлювати та працювати на стрілових кранах безпосередньо під проводами повітряної лінії забороняється. Риболовля поблизу повітряних ліній електропередач смертельно небезпечна. Шановні жителі Сумської області! АТ “Сумиобленерго” в будь-який момент може надати консультацію з питань організації робіт в охоронних зонах електромереж. Звернутися з приводу отримання дозволу для проведення таких робіт до сервісних центрів АТ “Сумиобленерго”, які знаходяться в кожному районі.

Із будь-якими запитаннями також можна звернутися за безкоштовним та цілодобовим номером кол-центру АТ “Сумиобленерго”: 0 800 300 247.

Знати й дотримуватися правил поводження з електрообладнанням – життєво необхідно! Адже струм не лише дарує нам світло, а й може завдати неабиякої шкоди здоров’ю. Бережіть себе!
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь