До уваги кролевчан: для велосипедистів теж є правила дорожнього руху

Дата: 21.08.2020 15:08

Поліція Сумщини закликає велосипедистів беззаперечно дотримуватися правил дорожнього руху За три тижні в дорожньо-транспортних подіях потерпіло майже десять велосипедистів – дехто з них відбувся подряпинами та синцями, інші потрапили на лікарняні ліжка з більш серйозними травмами. Працівники поліції говорять, що більшість з цих випадків можна було б уникнути, якби самі потерпілі були більш уважними на дорозі і беззаперечно дотримувалися б Правил дорожнього руху.

Правоохоронці нагадують громадянам, хто має велотранспорт і постійно ним користується, основні правила дорожнього руху для велосипедистів:

• Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку.
  • Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного.
  • Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
  • Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  • Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80–100 м.
  • Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
  • Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Правоохоронці застерігають, що велосипедистам заборонено:

• керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світловідбивачів;
  • рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
  • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
  • під час руху триматися за інший транспортний засіб;
  • їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);
  • перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);
  • буксирувати велосипеди;
  • буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

«Батьки неповнолітніх велосипедистів мають застерегти своїх дітей щодо можливих наслідків легковажного поводження на дорозі, та забезпечити їх велошоломами, а за потреби – наколінниками, налокітниками та захисними рукавичками. Також велосипедистам слід пам‘ятати, що, перетинаючи дорогу по пішохідному переходу, вони мають йти пішки, ведучи у руках свій байк, а не їхати на ньому серед натовпу пішоходів», – наголошують у відділі комунікації поліції Сумської області