Що варто знати побутовим споживачам, які обирають “ЕНЕРА СУМИ” постачальником природного газу?

Дата: 28.08.2020 14:37

“ЕНЕРА СУМИ” надає роз’яснення щодо порядку зміни постачальника природного газу. Скільки триває процедура, які документи потрібно надати побутовим споживачам, кому передавати показники – відповіді на ці та інші питання у нашому матеріалі.

Як укласти договір?

Для укладення договору постачання природного газу побутові споживачі пред’являють постачальнику оригінали та надають завірені в установленому порядку копії таких документів:

Яку кількість договорів про надання населенню послуг з газопостачання необхідно укладати у разі, якщо квартира/приватний житловий будинок належить декільком власникам?

У разі коли об’єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, укладається один договір з одним із співвласників (користувачів) за умови письмової згоди  всіх інших співвласників (користувачів), про що робиться відмітка в договорі (відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496).

Як визначається фактично спожитий обсяг природного газу і кому передавати показники лічильника?

Згідно з положеннями пунктом 4.4 розділу ІV Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2500 (далі – Типовий договір постачання), об’єм (обсяг) постачання та споживання природного газу Споживачем за розрахунковий період визначається одним із нижченаведених способів:

Відповідно до положень пункту 5.5 розділу V Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498, побутові споживачі, які розраховуються за лічильником газу, зобов’язані щомісяця станом на 1 число знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти календарних днів (до 5 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ в один із таких способів:

1) через особистий кабінет на сайті Оператора ГРМ;

2) за телефоном;

3) шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку (квитанції абонентської книжки) Оператора ГРМ;

4) на електронну адресу.

Дії споживача, якщо він не погоджується з рахунком постачальника природного газу

Як зробити перерахунок фактично спожитих обсягів природного газу?

Необхідно звернутися письмово до будь-якого з центрів обслуговування клієнтів (ЦОК) ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”. Адреси, режим роботи і контакти усіх ЦОК можна дізнатись за посиланням https://sm.enera.ua/subdivisions. На підставі Вашого звернення ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” проведе звірку обсягів природного газу з Оператором ГРМ. У Сумській області – це АТ “Сумигаз”.

Також отримати консультацію можна за телефоном кол-центру ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” (0542) 77 99 00.

Крім того можна звернутися із заявою безпосередньо до будь-якого з центрів обслуговування клієнтів (ЦОК) Оператора ГРМ.

Побутові споживачі природного газу з міста Суми і Сумського району обслуговуються за адресою: вул. О. Береста, буд. 21.

Графік роботи:

Понеділок – п’ятниця з 8.00 до 17.00

Обідня перерва – з 12.00 до 13.00

Адреси, режим роботи і контакти усіх ЦОК вказані на сайті Оператора ГРМ.

Отримати консультацію також можна за телефоном контакт-центру АТ “Сумигаз”: (0542) 703-004.

Як формується ціна на природний газ?

Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється за вільними цінами. Ціна природного газу ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” формується щомісяця відповідно до ринкових умов. Ціна природного газу змінюється щомісяця.

Як розраховується вартість фактично спожитого природного газу?

Вартість фактично спожитого природного газу розраховується, як добуток обсягів, фактично спожитих за звітний місяць (і визначається Оператором ГРМ), та ціни діючої в звітному місяці. Ціна природного газу змінюється щомісяця.

У яких випадках припиняється газопостачання споживачам?

Оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання на об’єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням ПБСГ та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу.

Відповідно до положень пункту 1 глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем.

Якщо я маю пільгу або субсидію, я можу укласти договір на постачання природного газу з вашою компанією?

ТАК, Ви можете укласти договір на постачання природного газу з ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”.

Варто зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» запроваджено новий порядок надання пільг на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу.

Яка процедура зміни постачальника?

Правилами постачання природного газу (затверджені Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2496) затверджено процедуру зміни постачальника для побутових споживачів.

Кожен побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника шляхом укладення з ним договору постачання природного газу відповідно до умов та положень, передбачених цими Правилами.

Постачальникам забороняється стягувати плату або вимагати будь-яку іншу фінансову компенсацію у зв’язку зі зміною постачальника.

Споживач зобов’язаний здійснити повний остаточний розрахунок з попереднім постачальником.

У яких банках можна сплатити за природний газ без комісії?

Банківські установи при оплаті за газ додатково стягують зі споживачів власний комісійний збір.

На жаль, ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” не має можливості вплинути на банки, які стягують комісію при оплаті за розрахунково – касове обслуговування (оплату комунальних послуг). При цьому розмір такої комісії визначається банком самостійно і не залежить від постачальника газу.