Ускладнення епідемічної ситуації на Кролевеччині

Дата: 03.03.2021 16:51

На сьогодні у Кролевецькій громаді розпочалася активна фаза пандемії COVID-19.  За інформацією Конотопського відділення ДУ «Сумський лабораторни й центр» зареєстровано 98 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 за минулі вихідні дні. Станом на 03.03.2021 року активних хворих 227 чол. Стрімке зростання кількості інфікованих жителів  передбачає встановлення посилених протиепідемічних заходів на території міста та сіл щодо дотримання заходів індивідуальної безпеки. За інформацією МОЗ Сумська область потрапила до помаранчової зони, яка свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може привести до введення посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Малий та середній бізнес опинився у вкрай тяжкій ситуації через запровадження карантину. Введення карантинних обмежень створює для місцевих підприємців проблему щодо реалізації продукції та послуг. В умовах закритих ринків та магазинів підприємці у громадах втрачають прибутки.

Тож, для створення безпечного простору для продавців та покупців місцева влада, сьогодні, на чолі з міським головою Віктором Лехманом, провела засідання місцевої комісії ТЕБ та НС. На зустрічі були присутні власники закладів торгівлі та місцевого ринку, представники кампанії «Нова пошта», заступники голови Олег Шприндель  та В’ячеслав Жовтя, начальник відділу освіти Станіслав Масалига, керівництво КП «Кролевецька лікарня» Сергій Побивайло та КП «Кролевецький РЦПМСД» Наталія Івашко.

При тривалому обговоренні ситуації, яка склалася, було вирішено, з 04 березня 2021 року:

-    5-11 класи закладів шкільної освіти, позашкільної освіти, гурткові заняття в закладах культури Кролевецької громади продовжують перебувати на дистанційному навчанні;

-     1-4 класи закладів освіти та заклади дошкільноі освіти Кролевецької громади переходять на дистанційне навчання (перебування) з 05.03.2021 року;

-    заклади дошкільної освіти Кролевецької громади переходять на дистанційне перебування з 05.03.2021 року;

-      керівникам профтехничних закладів освіти громади рекомендовано перейти на дистанційне навчання;

- керівникам підприємств, установ та організацій, в яких зареєстровано захворювання на COVID-19 рекомендувати впровадження дистанційної форми роботи;

закладам торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на період карантину в зв’язку з COVID-19 запровадити дотриманн вимог Постанови КМУ №1236/від 09.12.2020 р. «Про всиановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України госторої респіраторної хвороби COVID-19,  спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2»:

-   температурний скринінг працівників перед початком роботи;

- розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної інфекції та встановлених обмежень при вході в заклад;

-   допуск відвідувачів та перебування у закладі покупців – лише у захисній масці  (респіраторі);

-   облаштування при вході до магазину місця для обробки рук спиртовмісним антисептиком;

-   дотримання соціальної дистанції між покупцями не менше 1,5 м та нанесення відповідного маркування для покупців під час перебування в черзі;

-   одночасне перебування клієнтів у закладі – не більше 1 особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування;

-   персонал має працювати в масках, одноразових рукавичках. Заміна масок – кожних 2-3 години;

-   вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь з використанням деззасобів і провітрювання приміщень кожні 2 години та після закінчення робочого дня. Встановлення графіку прибирання та його дотримання;

-   використані корзини та візки необхідно збирати окремо, перед наступним використанням їх треба продезінфікувати;

-   централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою їх дезінфекцією та утилізацією;

- наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах.

Зауважимо, після проведення інформаційних роз’яснень, спеціалісти Держпродспоживслужби  проводитимуть перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання даних вимог.

На території сіл громади СТАРОСТІ, як члену виконавчого комітету місцевої ради, який працює в ньому на постійній основі та представляє інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах ради рекомендуємо:

• розробити план інформування населення та втілити його в життя;
  •  сформувати перелік осіб, що належать до соціально вразливих категорій, які потребують допомоги місцевої влади та волонтерів;
  •  залучати громадські організації, активістів, до проведення інформаційних кампаній серед населення щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів;
  • інформувати керівників підприємств та закладів сільської території щодо організації роботи трудових колективів в умовах пандемії, контролювати їх виконанн;
  • виконувати контрольні функції щодо дотримання жителями округу правил самоізоляціїØ маскового режиму та соціальної дистанції.

Суворо дотримуйтесь правил карантину. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.