Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

Спалювання сухого листя та трави – заборонено!

Дата: 29.03.2021 13:07
Кількість переглядів: 381

Фото без опису

29 березня 2021 року відбулася  нарада з питань контролю за виконанням заходів щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах громади під головуванням заступника Кролевецького міського голови Олега Шпринделя.

 У нараді взяли участь: заступник начальника відділення поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області Андрій Демченко, начальник 22 ДПРЧ Управління ДСНС України у Сумській області Євгеній Бобров, головний спеціаліст з питань цивільного захисту виконавчого комітету Кролевецької міської ради Віталій Ткаченко,  начальник місцевої пожежної охорони Кролевецької міської ради Володимир Неласий, в.о. інженера з охорони та захисту лісу                                                          ДП "Кролевецьке лісомисливське господарство" Олександр Жадан, головний лісничий ДП "Кролевецький агролісгосп" Роман Касьяненко.

Під час наради було розглянуто основні напрямки роботи щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах.

Заступник начальника відділення поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області Андрій Демченко доповів про притягнення до відповідальності за випалювання сухої рослинності на території громади.

Начальник 22 ДПРЧ Управління ДСНС України у Сумській області Євгеній Бобров проінформував про стан забезпечення пожежної і техногенної безпеки в пожежонебезпечний період 2021 року.

Про стан виконання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у лісах повідомили в.о. інженера з охорони та захисту лісу                                                          ДП "Кролевецьке лісомисливське господарство" Олександр Жадан та головний лісничий ДП "Кролевецький агролісгосп" Роман Касьяненко.

Начальник місцевої пожежної охорони Кролевецької міської ради Володимир Неласий проінформував про готовність місцевих пожежних команд.

Головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту виконавчого комітету Кролевецької міської ради Віталій Ткаченко довів до відома присутніх про відповідальність та розмір штрафів за спалювання сухої рослинності.

Фото без опису

Спалюючи сухі залишки рослинності, люди часто не замислюються над тим, до яких наслідків це може призвести. А загрози чималі і пов’язані вони не лише з забрудненням ґрунтів чи загибеллю тварин і птахів, які гніздяться у траві, а перш за все мають шкідливий вплив на здоров’я і життя людей.

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, який у своєму складі містить оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючому, без доступу повітря, листі утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.

 

Відповідальність і штрафи за спалювання рослинності

Щоб вплинути на свідомість людей щодо дбайливого ставлення до навколишнього середовища, 13 квітня 2020 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)», а від 17 квітня 2020 року в Україні почав діяти закон № 556-ІХ “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища”.

Закон суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або позбавлення волі терміном до 3 років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті самі дії вчинено в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6 тис. 120 грн до 12 тис. 240 грн.

Отже, наступного разу, коли надумаєте спалити листя, сміття чи суху траву, подумайте про те, скільки шкоди ви цим завдасте довкіллю, оточенню та самому собі.

Закликаємо Вас бути екологічно розумними, обачними, застережливими, пильними та уважними. Давайте разом запобігати виникненню масових пожеж, в які можуть перерости найменші загорання сухої рослинності.

Якщо Ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь