ПІСЛЯМОВА ФЕСТВАЛЮ ЖИВОЇ ІСТОРІЇ «ВОРГОЛ»

Дата: 23.06.2021 11:10

Ідея проведення фестивалю з'явилась на початку 2021 року під час творчої зустрічі представників культури Кролевецької та Глухівської громад, істориків, природозахисників, громадських діячів, дослідників одного з найдавніших сіл Кролевеччини.

Чому саме Воргол? Село має давню історію, цікаві історичні та природні об'єкти. Тут знаходяться  залишки каньйонів льодовикового періоду, городище - залишки літописного міста Воргла – пам?ятки археології національного значення (ІХ-ХІІІ ст.), залишки архітектурних споруд початку ХІХ століття та ще багато забутого та цікавого. Але головне – саме тут живуть люди, яким цікаво привернути увагу до своєї малої батьківщини.

Офіційним організатором  фестивалю виступила Кролевецька міська територіальна громада (Кролевецький міський голова – Віктор ЛЕХМАН). Оргкомітет:  Максим КОНЮХ – ініціатор фестивалю, громадський діяч, уродженець села Воргол;  В'ячеслав ЖОВТЯ – заступник Кролевецького міського голови, Ігор Гуменюк – начальник відділу культури і туризму Кролевецької міської ради, депутат Кролевецької міської ради; Олександр ЛАНІН – директор Центру культури Глухівської міської ради, депутат Глухівської міської ради; Олександр МІРОШНИЧЕНКО – еко-активіст, науковий співробітник Національного заповідника «Глухів»; Євген РУДЬ – староста сіл Литвиновичі, Воргол.

Фестивальне дійство розгорнулось на території  старовинного парку. Вже зранку тут було багатолюдно. З 11 години розпочались екскурсійні міні-тури місцевими пам’ятками історії, археології та природи, які проводили науковий співробітник у Національному заповіднику «Глухів» Олександр Мірошниченко, молодший науковий співробітник Краєзнавчого музею Кролевецької міської ради Олег ПЛАСТУН та зберігач фондів Музею кролевецького ткацтва Ірина ПУРИГА.

Маршрут екскурсій:

• пісчані камені та водоспад на річці Сейм у селі Камінь,
  • екстремальна екскурсія на Городище,
  • післяльодовикові каньйони,
  • криниця на честь Воргольської  Ікони Божої Матері,
  • парк та родинний склеп дворян Шечкових,
  • частування смаколиками на локаціях фестивалю.

Окрасою кожного заходу є ярмарка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. У Ворглі вона придавала особливого колориту заходу. Виставки-продажі сувенірів, виставка картин Валентина БОРОДАЧА, майстер-класи від різьбярів по дереву з Кролевця (Сергій ШКУРА,) та Глухова (Ігор БІЛЕВИЧ), ліплення з глини від Світлани ПАСЯК (Кролевецька станція юних техніків), виготовлення ляльки–мотанки, живопису (Кролевецький Будинок дітей та юнацтва), альпінізму (Кролевецька станція туристів), кролевецький борщ від Тетяни СОКУР тощо протягом дня збирали на локаціях велику кількість глядачів різного віку.

Для дітей були організовані інтерактивні призові ігри та конкурси, лучний тир, кидання ножів, смуга перешкод тощо.

З 13 години розпочались СПРАВЖНІ історичні бої (без інсценування) в повний контакт за участю команд з Києва, Житомира, Білої Церкви, Путивля, Краматорська. Відтворювали середньовічні рицарські бої «всі проти всіх», бої між однаковими командами та один проти одного. Особливістю цього молодого виду спорту є дотримання історичної правдивості: бійці вдягаються в обладунки, користуються зброєю, що виготовлена за точними історичними зразками.

Не менше захоплення викликав виступ козацького клубу «Гарда» з міста Глухів. Роман ДЗЕКЕЛЕВ та його вихованці показали свою вправність у володінні шаблями, сокирами, довбнею, списами та кистінню.

Вечірню програму запалили рок-гурти «Kresh» (Буринь), «Куми» (Алтинівка), «Привокзальна площа» (Алтинівка), «Jeronimo» (Київ), «From inside out» (Кролевець).

Найкоротшу ніч літа фестиваль зустрів дискотекою від DJ Mookanoid .

У неділю 20 червня турнір продовжився. На завершення дня підвелись підсумки боїв, відзначили переможців турніру та відбулось офіційне закриття фестивалю.

Команда організаторів фестивалює живої історії «Воргол» висловлює подяку:

Кролевецькому міському голові Віктору ЛЕХМАНУ за всебічну підтримку,

Депутатському корпусу Кролевецької міської ради,

Голові Конотопської районної ради Віктору БИКУ

Спонсорам:

• Миколі КУЦОГОЛУ – директору ПП «Камінське»
  • Олександру АНДРУЩЕНКУ – директору ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод»
  • Геннадію ГОРДІЄНКУ- депутату Сумської обласної ради
  • Олександру СЛЮСАРЮ – депутату Сумської обласної ради
  • Еседуллаху ХАНАЛІЄВУ – депутату Кролевецької міської ради
  • Олександру СТАРИЧЕНКУ – депутату Конотопської районної ради
  • Підприємцям КП «Кролевецький міський центральний ринок» та його директору Ганні КОВАЛЕНКО;
  • Віктору КАМІНСЬКОМУ – заступнику директора Кролевецького КХП
  • Сергію БУЙВАЛУ– директору  магазину "Добродар" .

Особисто: Сергію КОНЮХУ, Євгену РУДЮ, Ользі РОМАНЕНКО, Ніні ПУГАЧ, Олені МІСЬКОВІЙ, мешканцям сіл Литвиновичі та Воргол та всім причетним до організації фестивалю.