ВАЖЛИВО! ПЛАНОВЕ ВИКОШУВАННЯ АМБРОЗІЇ

Дата: 24.06.2021 16:38

Починаючи з 22 червня поточного року комісією спеціалістів обстежуються  мікрорайони міста для виявлення місць розповсюдження амброзії полинолистої. Комісія складається з:

• т.в.о. начальника відділу з питань цивільного захисту виконавчого комітету Кролевецької міської ради Віталія ТКАЧЕНКА;
  • провідного спеціаліста відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фіто санітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Володимира КОЛОМІЙЦЯ;
  • головного спеціаліста відділу карантину рослин  управління фіто-санітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Олени СІДЕНКО;
  • начальника міського комунального підприємства "Ремільниця" Олексія ДЕРДУНА.

До попереднього переліку таких потенцірно небезпечних місць додано ще один за адресою: вул.Транспортна, 34 (площею 0,05 га). У порівнянні з минулим роком, площі розповсюдження амброзії збільшуються. Як повідомлялося раніше,  дану рослину в нашій громаді  вже почали ліквідовувати механічним способом, шляхом скошування.

Нагадуємо, що амброзія — один з найнебезпечніших бур'янів-алергенів. Її пилок викликає алергічний риніт та інші алергічні реакції. Алергени, що містяться в пилку, швидко руйнують захисний бар’єр слизових оболонок носа та очей, викликаючи чхання, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршення зору, першіння в горлі, свербіж та почервоніння шкіри, підвищення температури тіла.