ВІДДІЛ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАГАДУЄ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ АНОМАЛЬНОЇ СПЕКИ

Дата: 24.06.2021 17:51

Літня спека - справжнє випробування, особливо для тих, хто змушений залишитися в місті. Не дивлячись на те, що погода змінюється майже  кожен день, літньої спеки все одно не уникнути.

• Підтримуйте прохолодну температуру повітря в приміщенні
  • Вдень закривайте вікна, завішуйте їх темними шторами, особливо якщо вікна виходять на сонячну сторону. Відкривайте вікна на ніч (якщо це безпечно), коли температура повітря на вулиці нижче, ніж у приміщенні.
  • Якщо ваше житло обладнане кондиціонером, закривайте вікна та двері.
  • Деяке полегшення можуть принести електричні вентилятори, але вони можуть не врятувати від теплових захворювань, коли температура повітря вище 35 ° С.
  • Намагайтеся не перебувати на спеці.
  • Не виходьте на вулицю в найспекотніший час доби.
  • Намагайтеся знаходитися в тіні.
  • Переходьте в саму прохолодну кімнату в будинку / квартирі, особливо на ніч.
  • Не залишайте дітей і тварин у припаркованих транспортних засобах.
  • Не допускайте перегріву тіла, пийте достатню кількість рідини.
  • Робіть холодні компреси, ванночки для ніг або обгортання, використовуйте мокрі холодні рушники, обтирайте тіло прохолодною водою.
  • Приймайте прохолодний душ або ванну.
  • Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин.
  • Виходячи на вулицю, надягайте капелюх або кепку, сонцезахисні окуляри.
  • Дотримуйтесь питного режиму, уникаючи солодких і алкогольних напоїв.
  • Допомагайте оточуючим

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ ОРГАНІЗМУ

Якщо зневажати правилами прийому сонячних ванн, то можна одержати сонячний (світловий) або тепловий (інсоляція) удар, може трапитися й непритомність

Сонячний удар

Можна одержати, перебуваючи під прямими променями сонця без головного убору.

Ознаки сонячного удару:

Підвищення температури тіла; нудота; блювота; запаморочення; судороги; втрата свідомості; «гусяча шкіра»; шум у вухах; брижі в очах.

Переша допомога:

• відвести потерпілого в тінь;
  • покласти йому на голову холодний рушник або лід;
  • зняти одяг, що стискує;
  • дати випити теплої мінеральної води;
  • якщо людина знепритомніла, необхідно терміново викликати «швидку допомогу»

Тепловий удар

Походить від втрати великої кількості рідини в жарку погоду. Кров при цьому згущається, рівновага солей в організмі порушується, і виникає кисневе голодування тканин. Теплові удари частіше бувають у грудних дітей і людей похилого віку з недосконалою терморегуляцією. Посилюючий фактор - підвищена вологість повітря.

Ознаки теплового удару:

Запаморочення; нудота; головний біль; висока температура тіла; блювота; млявість; розбитість; у більш важких випадках - непритомність й судороги, втрата свідомості, розлад подиху.

Переша допомога:

• терміново перемістити потерпілого в тінь або в провітрюване приміщення;
  • на голову покласти лід;
  • змочити холодною водою пахвові й пахові області, шию, обернути потерпілого мокрим простирадлом.

Непритомність

Ознаки непритомного стану:

Запаморочення, слабість, нудота, темніє в очах, німіють руки й ноги. Цим все може й обмежитися.

Але буває, що людина блідне, «закочує» очі, у нього стають рідким пульс і холодними кінцівки - це безпосередні ознаки непритомності.

Перша допомога:

• потерпілого треба покласти горизонтально, піднявши ноги, щоб забезпечити приплив крові до головного мозку;
  • послабити пояс, розстебнути комір, окропить особа й груди холодною водою;
  • дайте йому понюхати нашатирний спирт, потріть скроні;
  • зігрійте ноги грілкою або розітріть чим-небудь твердим;
  • коли людина прийде в себе, йому допоможе міцний гарячий чай або кава.

Якщо непритомність не проходить, викликайте «швидку допомогу».

Після втрати свідомості потрібно обов'язково звернутися до лікаря, тому що це може бути ознакою захворювання серця або центральної нервової системи.

З повагою,

відділ з питань цивільного захисту виконавчого комітету Кролевецької міської ради