ВОЛОНТЕРИ ПРОБАЦІЇ. ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ.

Дата: 30.08.2021 15:14

Конотопський районний сектор № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області –

запрошує до співпраці відповідальних, активних, ініціативних, оптимістичних  та небайдужих особистостей для здійснення волонтерської діяльності в роботі із засудженими до покарань,  не пов»язаних з позбавленням волі.

Високий рівень злочинності - є одним з чинників, який негативно впливає на розвиток нашого суспільства і держави, на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві.

З метою вирішення частини цих проблемних моментів,  повернення до нормального законослухняного та загальноприйнятого життя в суспільстві осіб, які скоїли правопорушення, в Україні в 2015 році створено систему пробації (Закон України «Про пробацію»).

Для ефективної роботи та тісної співпраці уповноважених органів з питань пробації із громадським суспільством, законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.

Волонтерська діяльність, пов'язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами:

• сприяння уповноваженим органом з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб'єктів пробації;
  • участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб'єктами пробації;
  • участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб'єктами пробації
  • надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб'єктам пробації
  • сприяння у працевлаштуванні суб'єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
  • сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб'єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
  • участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб'єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Волонтер пробації під час здійснення своїх повноважень має право на:

• безпечні і належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності, пов'язаної з пробацією;
  • перебування на території і в приміщеннях підприємств, установ та організацій за дозволом їх керівників або уповноважених ними осіб;
  • участь у відвідуванні суб’єктів пробації за місцем їх роботи або навчання;
  • проведення зустрічей із суб’єктами пробації з метою здійснення заходів соціально-виховної роботи;
  • захист своїх прав відповідно до законодавства;
  • інші права, передбачені договором та законодавством.

Вас чекаємо за адресою :  Сумська область, м. Кролевець, вул.Європейська, 5 каб.6. Тел. 098-915-39-50начальник Конотопського районного сектору № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області  Олег Пата