ВШАНУВАННЯ ПОЛЕГЛИХ ВИЗВОЛИТЕЛІВ ПІВНІЧНИХ РАЙОНІВ СУМЩИНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

Дата: 02.09.2021 17:59

2 вересня на кордоні Кролевецької МТГ  та Шосткинського районів відбулися урочистості присвячені подіям 1941 року – коли радянські війська вели героїчну оборону рубежів на річці Есмань.

Бій на Есмані – маловідома сторінка Другої Світової війни. У серпні 1941 року біля р.Есмань, велися героїчні бої  бійцями 1036 стрілецького полку  293 стрілецької дивізії, 40 армії та бійцями 28-го механізованого полку оперативних військ НКВС СРСР.  Вони обороняли підступи до м. Кролевець на танконебезпечному напрямку Вороніж-Кролевець. Протягом кількох діб, з 29 серпня по 2 вересня, стримували наші бійці  наступ ворога на Кролевець. Проти них йшла найсильніша у Вермахті 3-тя танкова дивізія «Берлін-Бранденбург».

В урочистостях присвячених цій події взяли участь керівництво Кролевецької МТГ, Шосткинського району, представники ветеранських організацій, громадськість

Захисників рідної землі учасники заходу вшанували хвилиною мовчання, а також поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим воїнам.