Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

ПРОБАЦІЯ ЩОДО НЕПОВНОЛІТНІХ

Дата: 28.10.2021 11:29
Кількість переглядів: 1594

Фото без опису    Начальник Конотопського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Олег Пата розповів для жителів громади про пробацію, щодо неповнолітніх.   

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію».
       Пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
       Пробація щодо неповнолітніх-це пробація стосовно осіб віком від 14 до 18 років, здійснюється з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх; спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психологічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.
       Проблема злочинності неповнолітніх завжди актуальна для суспільства, адже від того, як вона вирішується залежить моральний клімат у суспільстві в цілому. Якщо раніше підліткова злочинність була вуличною, то тепер неповнолітні скоюють злочини в чужих приміщеннях, у транспорті, за місцем навчання та навіть, місцем свого проживання.
 Позбавлені можливості організовано проводити своє дозвілля, неповнолітні потрапляють у сферу інтересів кримінальних осіб, які часто залучають їх до злочинної діяльності.
 Хибною є думка, що злочини вчиняють діти з неповних сімей, діти, які позбавлені батьківської опіки та піклування, діти сироти. Злочини для неповнолітніх досить часто є актом сміливості та самоствердження. Про наслідки своїх протиправних дій вони навіть і не задумуються.
        Станом на 25.10.2021 року на обліку Конотопського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Сумській області перебуває шість неповнолітніх засуджених з випробувальним терміном.  Таким дітям не приділяється належна увага зі сторони дорослих і вони живуть своїм, іншим життям, що вважають за правильне. Маючи слабкий характер, можуть потрапляти під вплив сильнішої за характером дитини або дорослого. Також великим фактором впливу являється кримінальне минуле батьків, яке ставить відбиток на майбутньому дитини.
        Пробація щодо цих неповнолітніх здійснюється органом пробації спільно з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.
        Обов’язки дитини -поважати і любити своє оточення, не принижувати гідності іншої людини, дотримуватись правил моральної поведінки, не створювати ситуацій, які призводять до порушення закону.
        Задумайся, чи варті дрібні крадіжки, необдумані вчинки того, щоб позбавити себе права жити повноцінно, занапастити свою юність, провівши її за гратами та отримати тавро на все життя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь