ВАКЦИНОВАНІ – ЗАХИЩЕНІ!
Про це говорять лікарі-імунологи в усьому світі. Про це постійно наголошують медики на Кролевеччині.
Як доповіли головні лікарі первинної та вторинної ланок на нараді при міському голові – загалом у Кролевецькій громаді вакциновано більше 22 тисяч мешканців. Серед медичних працівників щеплення отримали 95 %. Решта мають протипокази до вакцинування на даний час.
Нагадуємо, що коронавірусна хвороба особливо небезпечна для людей похилого віку, вагітних жінок, людей, що мають хронічні захворювання. В пунктах вакцинації на Кролевеччині щеплення здійснюють вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) та Moderna. Усі вакцини є безпечними та ефективними, що підтверджується численними науковими дослідженнями. Більшість людей, що негативно налаштовані проти вакцинації акцентують увагу на поствакцинальних реакціях. Проте, ці реакції є цілком передбачуваними і означають лише одне – організм відреагував на введення вакцини та почав формувати імунітет проти хвороби. Найчастіше зустрічаються такі реакції як підвищення температури тіла, біль, набряк чи почервоніння в місці ін’єкції, головний біль. Ці симптоми є тимчасовими і минають за 1-2 дні. При підвищенні температури після введення вакцини рекомендується прийняття жарознижувальних засобів, але після консультації з сімейним лікарем.
Доведено - вакцинація знижує ризик госпіталізації та тяжкого перебігу захворювання. Це важливі переваги вакцинації, які повинна зрозуміти кожна людина.
Дехто хибно вважає що хвороба вже відступила. Але це не так. В середньому 20 чоловік зараз перебувають на стаціонарному лікуванні в КП «Кролевецька лікарня», ще півсотні лікуються амбулаторно.
В Міністерстві охорони здоров’я України говорять про високий ризик наступної хвилі хвороби вже у лютому цього року.
Для подолання пандемії важливо досягнути колективного імунітету – стану при якому більшість населення вакциновано і рівень захворюваності наближається до нуля. В свій час, завдяки вакцинації подолано поширення таких захворювань як віспа та поліомієліт.
Зупинити поширення COVID-19 ми зможемо тільки тоді, коли кожний із нас усвідомить, що вакцинація несе більше користі, ніж ризиків та прийме рішення піти і зробити щеплення.