ПАМ’ЯТАЄМО ПОДВИГ ГЕРОЇВ КРУТ

Дата: 28.01.2022 09:49

З нагоди відзначення 104 річниці бою під Крутами та пам’яті Героїв Крут учнівська молодь ДПТЗ "Кролевецьке ВПУ", викладачі закладу,  представники клубу "Джура", волонтери долучилися до перегляду українського історичного фільму "Крути 1918" у кінотеатрі "Вікторія".

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовиків під проводом полковника Михайла Муравйова. Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати складали до 300 убитих, поранених, полонених. 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі. І тільки після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави.