Як розпізнати обмороження та як йому запобігти.

Дата: 14.12.2022 11:14

У першу чергу, холод згубно впливає на дрібні кровоносні судини кінцівок. Вони інстинктивно звужуються для збереження тепла, кров приливає до внутрішніх органів, і завдяки цьому підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Тому першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс — вони найменше захищені…

І ступінь –  відчуття оніміння, поколювання, обпечення. Уражена шкіра бліда, після зігрівання набрякає і червоніє, набуває багряно-червоного відтінку.

ІІ ступінь — поява пухирців із прозорим вмістом. Після зігрівання шкіри з’являється інтенсивний свербіж і різкий біль в уражених місцях.

ІІІ ступінь — змертвіння всіх шарів шкіри. Пухирі наповнені кров’яним вмістом.

ІV ступінь — некроз шкіри і м’язів.

Що робити?

-        - Знайти тепле приміщення

-        - Зняти холодний, вологий одяг/взуття

-        - Викликати “швидку”

-        - Накласти на уражені ділянки чисті, сухі марлеві пов’язки. Не бинтуйте туго!

-        - Якщо постраждалий при тямі, дайте безалкогольні теплі напої

-        - Накрийте постраждалого покривалом

-        - Якщо не знаєте — розпитайте, скільки людина була на холоді тощо (перекажете медикам)

Якщо до приїзду медиків постраждалий знепритомнів і не має ознак життя — розпочніть серцево-легеневу реанімацію/

НЕ масажуйте й не розтирайте уражені ділянки, не застосовуйте грілки ін., щоб зігріти окремі ділянки тіла.

НЕ пошкоджуйте пухирі, які утворились на місці обмороження.

Якщо ви помітили такі симптоми — негайно зверніться до лікаря. Обмороження може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації.