До 100-річчя від дня народження відомої у всьому світі Кролевчанки, української письменниці, громадської діячки Віри СМЕРЕКИ

Дата: 19.01.2023 16:22

Найвідоміша у світі кролевчанка

Віра Смерека - українська письменниця, громадська діячка. Член Національної Спілки письменників України (1999). Писала вірші, оповідання, статті, спогади. Була головою Товариства українських жінок ім. Олени Теліги в Англії, активною діячкою Світової Федерації українських жіночих організацій. Так склалася її доля, що більшу частину свого життя вона прожила за кордоном в м. Брадфорт (Великобританія), але ніколи не забувала свого коріння і своєї батьківщини. Всі 63 роки свого життя та творчих помислів працювала на Україну, на зміцнення духу української еміграції, формування та популяризації гідного українського національного світогляду. І саме до 100-річчя з дня народження Віри Смереки у Публічній бібліотеці Кролевецької міської ради  відбувся день краєзнавства. Присутні познайомилися з життєвим та творчим шляхом письменниці. Присутніх зацікавили її книги, бо в них дуже багато спогадів про історію, етнографію нашого краю. Де і які були церкви, як їх руйнували, що і де було розташовано в нашому місті, які були звичаї, як святкували свята – ці та ще багато інших цікавих речей можна дізнатися ознайомившись з творчим спадком Віри Смереки. Сумський краєзнавчий музей записав відео-спогади Віри Смерки про голодомор на Кролевеччині, як ці страшні роки пережила її родина. Присутні мали нагоду переглянути це відео. Листівка–закладка, яку наша бібліотека підготувала до 100-річчя від дня народження Віри Смереки, коротко знайомить з її біографією та творчістю.