Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

Визначено ключові антикорупційні заходи у сфері соціальної політики

Дата: 15.03.2023 16:32
Кількість переглядів: 480

Фото без опису

4 березня 2023 року Уряд ухвалив Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки, яка передбачає понад 1700 заходів у 15 сферах для зменшення рівня корупції та забезпечення доброчесності у всіх сферах державного управління. Зокрема, у судочинстві, обороні, правоохоронній діяльності, державному регулюванні економіки, митній справі та оподаткуванні, містобудуванні та управлінні земельними ресурсами, корпоративному управлінні державними підприємствами, освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті тощо. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, документ є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021–2025, ухваленої Законом України “Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки”.

Міністерство соціальної політики активно долучилося до розробки Програми у сфері соціальної політики. Зокрема, ключовими заходами, спрямованими на боротьбу з корупцією у соціальній політиці, є:

·         забезпечення прозорої цифрової системи нарахування і здійснення всіх соціальних виплат через побудову Єдиної інформаційної системи соціальної сфери;

·         розробка і ухвалення Соціального Кодексу України з метою кодифікації і спрощення соціального законодавства, а також ліквідації численних законодавчих колізій, які на сьогодні існують у сфері соціального законодавства;

·         забезпечення прозорих конкурентних інструментів фінансування надавачів соціальних послуг, зокрема для громадських обʼєднань осіб з інвалідністю. В тому числі, з цією метою передбачено розробку проекту Закону про внесення змін до законів України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” тощо.

“Загальна мета всіх цих дій - максимізувати позитивний ефект кожної гривні, витраченої з державного і місцевих бюджетів на соціальну підтримку наших громадян, забезпечити прозорість і справедливість системи соціальної підтримки та підвищити спроможність держави допомагати громадянам подолати складні життєві обставини”, — підкреслила Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики України.

Одним з ключових елементів Державної антикорупційної програми є система індикаторів, яка дозволить у режимі реального часу здійснювати моніторинг і оцінку прогресу у досягненні стратегічних результатів, передбачених Антикорупційною стратегією.

Державна антикорупційна програма – це покроковий та узгоджений план для подальшої спільної роботи всіх органів влади та зацікавлених інституцій.

 

 

 

Прес-служба Міністерства соціальної політики,

289-35-60,

press@mlsp.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь