A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

Нагадуємо головні правила дорожнього руху для велосипедистів

Дата: 07.06.2023 21:36
Кількість переглядів: 489

Фото без опису

Разом з літніми канікулами автоматично стартував і сезон підвищеного дитячого травматизму. Часто причиною дитячих травм стає звичайний велосипед. Діти виїжджають на проїжджу частину, порушують правила дорожнього руху, грішать і водії автівок. Що треба знати, перш ніж відпускати дитину кататися на велосипеді.

 

      Перш ніж випускати дитину їздити на велосипеді, слід переконатися, що вона знає правила дорожнього руху, що вона вміє правильно показувати повороти. Це дуже важливо – щоб водії могли зорієнтуватися на цього велосипедиста. Дитина має знати, що потрібно їхати скраю проїжджої частини, що на пішохідних переходах велосипедист має йти з велосипедом, а не їхати на ньому».

Найчастіше, за спостереженнями патрульної, ДТП за участю велосипедистів стаються через те, що велосипедисти не дотримуються дистанції та не вміють показувати водіям, куди вони повертають.

До семи років діти мають їздити лише тротуарами, велодоріжками, на прибудинковій території, у подвір’ях і під наглядом дорослих. І тільки з 14 років, з дозволу дорослих, вони можуть їздити проїжджою частиною».

Велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху! Він, відповідно, зобов'язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху. 

 Вимоги до велосипедистів, що рухаються по проїзній частині.

  1. Рухатися по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.
  2. Велосипед повинен мати справні гальма, звуковий сигнал, бути обладнаним світловідбивачами: спереду білого, позаду червоного, по боках жовтогарячого кольору.
  3. Велосипедисти повинні рухатися по велодоріжках, а якщо їх немає — по крайній правій смузі проїзної частини, в один ряд (також можна їздити по узбіччю (* Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні й непризначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху. Узбіччя може використовуватися для зупинки й стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у випадку неможливості пересуватися по них ), не заважаючи пішоходам. Виїжджати з крайньої правої смуги можна для виконання об’їзду перешкод (припаркованих машин, ям тощо).
  4. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти мають поступитися дорогою іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
  5. Для руху по проїзній частині колони велосипедистів мають бути розділені на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією 80–100 м між групами. Велосипедисти у групах повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  6. Під час руху по проїзній частині, перед зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом велосипедисти зобов'язані подавати попереджувальні сигнали:
  • поворот або перестроювання праворуч: витягнута права рука;
  • поворот або перестроювання ліворуч: витягнута ліва рука;
  • зупинка: піднята догори будь-яка рука.

Сигнал лівого повороту також рекомендується подавати при об’їзді автомобіля, що припаркований з правого краю смуги. Подавати сигнал рукою слід завчасно і припиняти безпосередньо перед виконанням маневру. При їзді у групі знаки першим подає ведучий, а члени групи їх негайно повторюють.

  1. Велосипедисти можуть перевозити тільки такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедистам забороняється:

  1. Їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей.
  2. Під час руху триматися за інший транспортний засіб.
  3. Перевозити пасажирів, крім дітей у віці до 7 років (їх перевозять на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).
  4. Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
  5. Повертати ліворуч або розвертатися на шляхах із трамвайним рухом і на тих шляхах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку. Отже, для здійснення лівого повороту потрібно:

а) проїхати перехрестя прямо, розвернутися в правому ряді пересічної дороги, за дозвільним сигналом світлофора знову проїхати перехрестя прямо; або б) злізти з велосипеда й перейти дорогу по пішохідному переходу.

  1. Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, якщо поруч є велосипедна доріжка.
  2. Рухатися по дорозі в темний час доби (і/або в умовах недостатньої видимості) без включеної фари й світловідбивачів.
  3. Їздити по зустрічній смузі.
  4. Буксирувати велосипеди.
  5. Буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

 

Поліція попереджає, що за невиконання правил дорожнього руху велосипедистами передбачена адміністративна відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення. А за порушення правил дорожнього руху дітьми (до 16 років) відповідальність несуть їх батьки або законні опікуни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь