A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

Перелік пільг на які мають право військовослужбовці

Дата: 27.06.2023 14:38
Кількість переглядів: 282

Фото без опису

Право на збереження стажу роботи

З 24 лютого по липень 2022 року військовослужбовці отримали право на збереження робочого стажу та заробітної плати. Тобто, військові мали отримувати зарплату за місцем роботи та виплати за службу, в тому числі за участь у бойових діях, якщо вони були.

Проте, з 1 липня до законів були внесені зміни. Першого липня 2022 року внесено зміни до статті 119 КЗпП, а саме було виключено положення щодо збереження середньої заробітної плати за місцем роботи працівника на час призову на військову службу.

На 2022−2023 роки українські військовослужбовці мають право на збереження їх місця роботи, а час проходження військової служби зараховується до страхового стажу.

Виплати військовослужбовцям у 2022—2023 роках

Держава має здійснювати продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців. Зокрема, військовим призначається щомісячний посадовий оклад, надбавки, доплати та премії, виплати за участь у бойових діях та/або перебування у полоні, оточенні.

До видів грошової виплати відносять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення, виплати за участь в бойових діях або виконання бойових задач в зоні бойових дій, перебування в полоні/оточенні, інші виплати, які не мають постійного характеру.

Окремі види виплат та доплат мають розмір до 100 тис. грн на місяць, які виплачуються пропорційно протягом місяця. Задля отримання виплат, командування подає звіти про участь та завдання особового складу в бойових діях.

Право на безоплатний проїзд та провезення багажу

Українські військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій,учасники бойових дій та прирівняні до них особи за наявності посвідчення встановленого зразка, а за потреби електронного квитка мають право на безплатний проїзд усіма видами транспорту міського, приміського та міжміського сполучення в Україні крім таксі. Мають право на придбання квитків для себе та сім'ї поза чергою, а також 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону для військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасників бойових дій та прирівняних до них осіб.

Військовослужбовці мають право на перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання до нового залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, — іншими видами транспорту, крім повітряного. Це право забезпечується при переведенні чи звільненні з військової служби.

Зокрема безплатний проїзд надається при поїздці:

у відрядження;

у відпустку в межах України (за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу);

при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв’язку з передислокацією військової частини;

до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України.

Право на щорічну відпустку

• в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.

• кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

• частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу

Медична допомога військовослужбовцям та охорона праці

Українські військовослужбовці мають право на отримання безплатної реабілітації та лікування, відпустку зі збереженням виплат для відновлення здоров’я у звязку із хворобою.

Загалом військовим надається право на такі медичні послуги:

у зв’язку з хворобою військовослужбовцю надається відпустка для лікування зі збереженням грошового та матеріального забезпечення на підставі висновку військово-лікарської комісії. Тривалість такої відпустки залежить від характеру захворювання;

безоплатна для учасників бойових дій психологічна, медико-психологічна реабілітація, грошова допомога на оздоровлення;

охорона здоров’я та медична допомога;

одноразова грошова допомога у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.

Юридична допомога військовослужбовцям

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто на допомогу в складанні процесуальних документів (позовних заяв) та представництво їхніх інтересів у суді.

Оздоровлення дітей

Дітям військовослужбовців за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності.

При цьому, при подачі пакета документів до уповноваженого органу більше не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь