ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Дата: 05.07.2023 11:36

Купання — чи не найкращий спосіб охолодитися у спеку. Але, це ще один із серйозних факторів ризику нашому життю та здоров’ю‼️

☝️За даними ДСНС України з початку року на водоймах країни потонуло 3️⃣8️⃣2️⃣ людей, з них 3️⃣0️⃣ дітей.

❓Причина нещасних випадків - недотримання правил поводження на воді (купання в необладнаних для цього місцях, переоцінка власних можливостей тощо).

📌Згідно з Правилами надання домедичної допомоги необхідно:

🏊🏻‍♂️Якщо постраждалий у воді:

✅Переконайтеся, що немає небезпеки.

✅Киньте постраждалому рятувальний круг, м’яч тощо.

✅Скористайтесь рятувальним жилетом, кругом, надувним матрацом або іншими засобами, що дозволять утримуватись на воді та підплити до постраждалого зі спини.

✅При наближенні заспокойте постраждалого та поясніть, що ви допоможете.

✅Якщо постраждалий без свідомості, переверніть його на спину, перевірте, чи він дихає.

✅Якщо постраждалий дихає, транспортуйте його до берега. При можливості витягніть удвох або утрьох, зафіксуйте шию.

✅Якщо постраждалий не дихає, швидко транспортуйте до берега, натиск на грудну клітку у воді неефективний.

⛱️Якщо постраждалий на березі:

✅Переконайтеся у відсутності небезпеки.

✅Проведіть огляд постраждалого, визначте наявність свідомості та дихання.

✅Викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.

✅Якщо постраждалий дихає, до прибуття швидкої зафіксуйте шийний відділ хребта, забезпечте прохідність дихальних шляхів.

✅Якщо постраждалий не дихає, не видаляйте воду з легень, почніть серцево-легеневу реанімацію. Якщо є автоматичний зовнішній дефібрилятор, наклейте електроди, попередньо витріть шкіру грудної клітки.

☝️Аби зробити серцево-легеневу реанімацію:

❤️виконайте 30 натискань на грудну клітку глибиною не менше 5 см (не більше 6 см), з частотою 100 натискань (не більше 120) за 1 хв.;

❤️виконайте 2 вдихи з використанням маски-клапану, дихальної маски тощо. При відсутності захисних засобів можна не виконувати штучне дихання, а проводити тільки натискання на грудну клітку. Виконання 2 вдихів повинно тривати не більше 5 сек;

❤️поперемінно повторюйте попередні 2 пункти до приїзду швидкої. Важливо змінювати особу, що проводить натиснення на грудну клітку, кожні 2 хв.

‼️Окрім того‼️:

✅Купайтесь лише у місцях, де є рятувальні пости.

❌Не купайтеся біля крутих берегів, у місцях зі стрімкою течією і там, де велись бойові дії.

✅Купайтеся у теплу безвітряну погоду, у світлу пору доби та у теплій воді.

✅Купання дітей повинно бути виключно під наглядом дорослих!