Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

На Сумщині презентували виставковий проєкт «Становлення Української Державності: постаті та артефакти у музейному просторі».

Дата: 22.08.2023 20:09
Кількість переглядів: 84

Фото без опису

Участь у відкритті проєкту в Сумському обласному краєзнавчому музеї взяв начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.

💬«Ми зібралися у переддень важливого для нашої держави свята – 32 річниці Незалежності України. Незалежність завжди була вирішальною у житті нашого народу. Тому символічно розпочинаємо відзначення цього сакрального і знаменного для всієї української нації дня виставкою «Становлення Української Державності: постаті та артефакти у музейному просторі», – зазначив Володимир Артюх. – Ця виставка символізує боротьбу нашого народу. Багато віків ми йшли до цієї незалежності. На жаль, сьогодні ворог намагається цю незалежність у нас відібрати, знищити наші національні традиції. Але ми знаємо, що Перемога буде за нами».

❗️Очільник Сумщини впевнений, що ця виставка буде цікавою та пізнавальною, в першу чергу, для молоді, тому що в ній – не лише історія, а й сучасність нашої країни.

💬«Знаково, що в цій виставці чимало матеріалів присвячено історії сьогодення і її героям. Це дійсно так, адже на сучасне покоління випали страшні випробування війною, коли в тяжкій борні український народ, як і його пращури тисячоліття тому, змушений відстоювати свої волю, свободу, незалежність і право обирати майбутнє», – підкреслив Володимир Артюх.

🟢За словами директора Сумського обласного краєзнавчого музею Владислава Терентьєва, виставковий проєкт «Становлення Української Державності: постаті та артефакти у музейному просторі» створений до Дня Незалежності України з використанням предметів, документів і матеріалів з фондового зібрання Сумського обласного краєзнавчого музею. На виставці представлено близько 200 музейних предметів, пов’язаних з видатними постатями в історії України і Сумщини. Хронологічно предмети відносяться до ІХ – ХІІ ст., періоду існування давньоруської Київської держави, і до сьогодення.

☑️Експозиція має оригінальну побудову – у вигляді тематичних локацій, присвячених 32 видатним діячам українського державотворення у різні часи.

❇️У форматі виставки вперше представлено ряд унікальних музейних предметів, зокрема, відреставрований портрет гетьмана Богдана. Хмельницького, авторські роботи визначних уродженців Сумщини (Івана. Кавалерідзе, Михайла Лисенка, Миколи Бондаренка), унікальні книжкові видання з автографами (Олександра Олеся, Миколи Данька), артефакти, пов’язані зі становленням державної символіки, постери з дитячими малюнками створеними в рамках патріотичного проєкту «Діти України вірять в ЗСУ» тощо.

💬«Унікальним експонатом виставки є плакат «Суми вистоять!», постер, який надихав нас на оборону в 2022 році. Поряд – Ікона Охтирської Божої матері і пам’ятна медаль Національного банку України «Місто-Герой Охтирка», символізує звання, яке Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ присвоїв цьому місту», – додав Владислав Терентьєв.

✅По закінченню виставки начальник Сумської обласної військової адміністрації привітав відвідувачів музею та всіх жителів Сумщини зі святом: «Щиро вітаю всіх зі святом! Бажаю життєдайних сил та непохитності, наснаги у здійсненні всіх задумів на благо нашої спільної Перемоги, на благо суверенної української держави! Також я прошу кожного жителя Сумщини: перегляньте цю виставку! Усі її експонати складаються в єдину картину, що символізує шлях боротьби українців за свою державу. Нелегкий шлях, тернистий і болючий, але такий, яким варто пишатися».

Більше фото тут https://www.facebook.com/photo/?fbid=641807388051869&set=pcb.641807911385150


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь