УВАГА‼️СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ І РОСЛИННОСТІ - КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

Дата: 14.09.2023 11:35

З настанням осені громадяни активно розпочинають прибирати власні присадибні ділянки, спалювати залишки сухої рослинності, листя та сміття біля власних помешкань.

📌Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

📌Також, випалювання рослинності призводить до руйнації ґрунтового покриву та його збідніння. Вогонь знищує насіння й коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння, погіршує якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

‼️У зв’язку з вищезазначеним, звертаємось до громадян з проханням, ❗️дотримуйтесь правил пожежної безпеки, ❗️відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків!

👉Є рослинні залишки – компостуйте!

📌Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – повідомляйте відразу Національну поліцію про порушення за номером телефону 102🚔

‼️Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:

👉на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)

👉на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

‼️За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

👉для громадян від 340 грн до 1360 грн;

👉для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

☝️За інформацією інспектора з благоустрою КП «Ремдільниця» за період з 11.09 по 13.09.23 за спалюваня сухої рослинності були складені протоколи:

👉Божок -1,

👉Спаське -1,

👉Тулиголове -2,

👉Обтове -1,

👉Бистрик-2,

👉м.Кролевець -2,

та 2 письмових попередження

за порушень правил благоустрою згідно статті 152 КУпП. Робота буде продовжуватись.

❗️Закликаємо бережіть наш спільний дім, своє здоров‘я і своїх дітей: ❗️НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ І ТРАВУ!