РЯТУВАЛЬНИКИ НАГАДУЮТЬ: НЕБЕЗПЕКА ТОНКОЇ КРИГИ МОЖЕ БУТИ СМЕРТЕЛЬНОЮ

Дата: 11.12.2023 20:04

Тонка крига може бути небезпечною, і дотримання певних заходів безпеки є критичним. Якщо ви плануєте перебувати на тонкій кризі, ось деякі рекомендації:

Перевірка товщини криги:

Перш ніж вступити на кригу, використовуйте льодоруб або свердло, щоб перевірити товщину криги. Товщина повинна бути не менше 10 см для одного чоловіка та більше для групи.

Рятувальний обладунок:

Майте при собі рятувальний жилет та ланцюги для саморятування. Це може врятувати вас у випадку провалення на лід.

Безпечна відстань:

Утримуйте безпечну відстань від інших людей та об'єктів на льоду.

Відсутність темних частин криги:

Уникають ділянок криги, де вона може бути темною, оскільки це може вказувати на її меншу товщину.

Одягання теплого одягу:

Одягайте теплий та водонепроникний одяг. Він допоможе утримати тепло та вагу, якщо ви виявитеся в холодній воді.

Мобільний телефон та екстрений зв'язок:

Майте при собі мобільний телефон та, якщо можливо, екстрений засіб зв'язку для швидкого виклику допомоги.

Навчання дітей:

Якщо діти перебувають з вами, вчіть їх правилам безпеки та дотриманню безпечної відстані.

Опанування техніки саморятування:

Вивчіть техніки саморятування на випадок провалення на кригу. Знання може бути вирішальним.

Відомість про погоду:

Слідкуйте за прогнозом погоди та уникайте перебування на кризі під час потепління чи дощу.

Пам'ятайте, що безпека на тонкому льоду - це завдання першочергового значення. Індивідуальна обережність та вивчення безпечних практик можуть значно знизити ризики.

Конотопське районне управління ГУ ДСНС України у Сумській області