Центр первинної медико-санітарної допомоги радить відвідати сімейного лікаря⤵️

Дата: 27.12.2023 16:33

Запрошуємо відвідати сімейного лікаря.

👌Профілактика хвороби- найкращий спосіб подбати про власне здоров’я.

👩‍⚕️Педіатр або сімейний лікар здійснює профілактичні огляди школярів або дітей, які збираються до школи: перед першим навчальним роком, а також 1 раз на рік, якщо дитина вже ходить до школи після дати народження дитини.

📌Перелік захворювань/обстежень, які потрібно профілактувати (кількість оглядів та вік пацієнтів):

▪️ Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання:

чоловіки 40 років і старші, жінки 50 років і старші — кожні 2 роки.

▪️ Цукровий діабет:

45 років і старші — щороку.

▪️ Вірус імунодефіциту людини:

швидкий тест на виявлення антитіл до ВІЛ — щороку.

▪️ Туберкульоз:

проведення скринінгового анкетування — щороку.

▪️ Рак молочної залози:

жінки: 50–69 років, за наявності чинників ризику; із 40 років — мамографія — кожні 2 роки.

▪️ Колоректальний рак (пухлина товстого кишківника):

чоловіки та жінки 50–75 років — кожні 2 роки, за наявності чинників ризику — щороку.

▪️ Рак передміхурової залози:

чоловіки: 50 років і старші з низьким ризиком; 45 років і старші із середнім ризиком; 40 років і старші з високим ризиком — щороку.

▪️ Скринінгове гінекологічне обстеження для запобігання онкологічних захворювань жіночих статевих органів: з 15 років (якщо жінка живе статевим життям) — щорічно.

👆Пам’ятайте! Якщо ви перебуваєте поза зазначеними віковими групами, проте є у групі ризику то сімейний лікар має призначити необхідну кількість оглядів відповідно до вашого анамнезу.

Громадянам, які не є у групі ризику, а також не мають явних симптомів неінфекційних захворювань, рекомендовано відвідувати сімейного лікаря для профілактичного огляду 1 раз на рік.

➡️Крім профілактичних оглядів, сімейний лікар може надавати консультативну допомогу щодо формування навичок здорового способу життя та запобіганню тютюнокурінню, вживання алкоголю та інших психоактивних речовин, нездорового харчування, недостатньої фізичної активності.

У сімейного лікаря безоплатно входить низка профілактичних обстежень⤵️:

• діагностика та лікування найбільш поширених хвороб;

• профілактичний огляд та отримання медичної довідки;

• безоплатні лабораторні обстеження: загальний аналіз крові, сечі, рівень глюкози в крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий тест на вагітність, швидкі тести на наявність ВІЛ-інфекції, вірусні гепатити;

• отримання поради щодо свого здоров’я, харчування, способу життя;

• проходження планових оглядів дітей до 3 років;

• вакцинація за Календарем щеплень;

• отримання електронного рецепта на «Доступні ліки».

👩‍⚕️Лікар сімейної медицини може надавати послуги амбулаторно та онлайн, якщо є потреба в пацієнта в такому форматі консультації. 📲Телефон для довідок (097) 953-70-92 – дитяча консультація, (097) 953-70-46 МЛА № 2