Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

У Сумському районі виявлено пташиний грип

Дата: 03.01.2024 16:36
Кількість переглядів: 120

Фото без опису

Конотопська районна державна лікарня ветеринарної медицини ГУ ДПСС в Сумській області повідомляє, що згідно звіту від 30.12.2023 року №003921 п.м./23 Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області виявлено РНК-вірус пташиного грипу (тип А) в підсобних господарствах жителів села Штанівка, Сумського району, Сумської області.

Та закликає: для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства - неухильно дотримуватись «Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці  в особистих селянських господарствах»  затверджених наказом Державного департамента ветеринарної медицини України №100 від 19.12.200 р.

 

 

 

Довідкова інформація:

Грип птиці — висококонтагіозна хвороба, що характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання і травлення.

Збудник хвороби – РНК-геномний вірус, який у диких птахів не викликає масового захворювання та важких симптомів, проте, серед домашньої птиці може викликати гострий перебіг захворювання та загибель.

Шляхи передачі та розповсюдження:

Мігруючи, перелітні птахи переносять вірус у нові місця.

Хворі, а також перехворілі птахи виділяють вірус із витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями, яйцем.

Зараження домашньої птиці відбувається у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами або тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями.

Поширення інфекції серед птахів збільшує ймовірність прямої її передачі людям при безпосередньому контакті з інфікованими (або мертвими) дикими (або свійськими) птахами або через заражену землю та воду.

Мігруючі водоплавні птахи – основне джерело вірусу в природі, вони є резервуаром вірусу та менш чутливі до інфекції.

Клінічні ознаки:

Загальні для всіх видів птахів: відмова від корму і води; підвищення температури тіла; пригнічення; порушення координації рухів, парези, паралічі; риніт; кон’юнктивіт.

У курей: ціаноз шкірних покривів (зміна кольору гребеня, борідок і кінцівок); набряк підклювного простору; підшкірні геморагії (крововилив) на кінцівках; діарея; зниження виробництва яєць; кашель і чхання.

У водоплавних птахів: нервові явища (викривлення шиї, відсутність реакції на зовнішній подразник, кругові рухи); помутніння рогівки; сліпота.

Алгоритм дій власників птиці при виявлені ознак захворювання: при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, необхідно терміново сповістити Шосткинське районне управління ГУДержпродспоживслужби в Сумській області (т.0987259251)або лікаря ветеринарної медицини Шосткинської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Для профілактики інфекційних захворювань птиці необхідно:– здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;- з метою проведення необхідних профілактичних заходів, інформувати державну ветеринарну службу про наявність птиці;- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;- дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці поза межами дворової території);- утримувати птахів різних видів окремо;- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, особливо водоплавною, і синантропними птахами;- не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;- проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;- забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;- проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території утримання птиці;- проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінювати одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках);- для специфічної профілактики використовують атенуйовані або інактивовані вакцини.

Як не заразитися пташиним грипом?

1. Уникайте контактів з домашньою водоплавною птицею.

2. Не слід без потреби доторкатися до птиці – не тільки мертвої та хворої, але й тої, яка здається здоровою.

3. Уникайте контакту з поверхнями, на які могли потрапити послід та інші виділення птахів.

4. Як і у випадку з іншими інфекційними захворюваннями, що передаються повітряно-крапельно, один з найбільш ефективних засобів захисту – використання захисних масок. Також ефективним є застосування оксолінової мазі, ремантадину, інших противірусних препаратів, вітаміну С, імуностимуляторів.

5. Вірус пташиного грипу легко знищується за допомогою теплової обробки. В м’ясі вірус гине: при температурі 85 С° – за 10 секунд. Тобто, вживаючи добре проварене м’ясо, заразитися неможливо.

6. Яйця не слід вживати в сирому вигляді – їх необхідно варити 10 хв. або обсмажувати з двох боків. Перед приготуванням сирі яйця необхідно вимити з милом.

7. Зробіть щеплення від звичайного грипу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь