Сьогодні в День капелюха у Кролевецькому краєзнавчому музеї згадують історію головного убору та Українські національні традиції пов’язані з ним.

Дата: 15.01.2024 11:20

15 січня - День капелюха або День головного убору

День капелюха заснований в 1989 році в США групою друзів, які хотіли відзначити свою любов до головних уборів. З тих пір свято поширилося по всьому світу, і тепер люди в різних країнах 15 січня одягають свої найкращі капелюхи.

Цей день є гарним приводом для того, щоб згадати про історію і традиції українського народу. В Україні головні убори завжди були невід'ємною частиною народного костюма. Вони не тільки захищали від холоду, але й підкреслювали статус і соціальне становище людини.

До речі, перші капелюхи виготовляли з соломи. І це, звісно, добре, бо солома пропускає повітря, захищаючи голову від сонячного удару.

У 1980-х були популярні екстравагантні капелюхи, і на початку двадцять першого століття яскраві головні убори повернулися новою хвилею самих різних капелюхів.