І Н Ф О Р М А Ц І Я про підсумки роботи зі зверненнями громадян та організації особистого прийому у Кролевецькій міській раді за 2023 рік

Дата: 30.01.2024 10:13

У 2023 році робота із зверненнями громадян у Кролевецькій міській раді була спрямована на виконання Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".

Кількість звернень, що отримано Кролевецькою міською радою за              2023 рік складає 2330 звернень, що на 162 звернення більше, ніж за  звітний період 2022 року (2168 звернень). З них 1014 звернень отримано на особистому прийомі (894 звернень – за 2022 рік), кількість письмових звернень в порівняні зі  звітним періодом 2022 року зменшилась та складає 733 звернення, збільшилась кількість звернень з телефонних "гарячих ліній", за 2023 рік отримано 574 звернення, що на 327 звернень більше в порівнянні із звітним періодом минулого року.

Найбільше громадяни Кролевецької міської територіальної громади зверталися з питань соціального захисту,  за звітний період отримано 600 таких звернень, (у 2022 році – 358 звернень),  актуальними питаннями, з яким громадяни звертаються до Кролевецької міської ради, залишаються комунальні питання, таких у 2023 році отримано 94 звернення (у 2022 році – 67 звернень), та питання освіти, таких отримано 75 звернень, (у 2022 році – 22 звернення), також громадян турбували питання аграрної політики і земельних відносин –     65 звернень (за 2022 рік – 37 звернень)  та питання житлової політики, яких надійшло 43 звернення (у 2022 році – 38 звернень).

За звітний період надійшло 49 колективних звернень (у них                           1625 підписів), повторних звернень до Кролевецької міської ради не надходило.

Як і раніше, за допомогою до виконавчого комітету Кролевецької міської ради зверталися найменш соціально-захищені категорії населення, особи похилого віку, громадяни, які значною мірою втратили здоров’я і працездатність, учасники бойових дій,  постраждалі під час пожежі та ті, що потребують соціальної підтримки та громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Звернення щодо надання матеріальної грошової допомоги вирішувалися згідно з Програмою соціального захисту населення Кролевецької міської територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням другої сесії Кролевецької міської ради восьмого скликання від 24 грудня 2020 року.

На лікування жителям Кролевецької міської територіальної громади за звітний період виплачено матеріальної допомоги на суму 1 266 000,00 грн, громадянам, які постраждали внаслідок пожежі – 52 000 грн, а тим, хто опинився в складних життєвих обставинах, надано матеріальної допомоги на суму 74 500,00 грн.

Крім цього, виплачено матеріальну допомогу військовослужбовцям, учасникам бойових дій, які отримали поранення внаслідок виконання військового обов'язку на суму 283 000,00 грн.

Також громадянам, які потребують лікування методом гемодіалізу, за 2023 рік надана матеріальна допомога на відшкодування проїзду у сумі            155 000,00 грн.

Вживаються заходи та постійно приділяється особлива увага по вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани праці та особи з інвалідністю, громадяни постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, громадяни з багатодітних сімей, одинокі матері та пенсіонери. Так, за звітний період таких звернень надійшло 391.

На всі звернення відреаговано відповідно до вимог чинного законодавства: надані відповіді, прийняті відповідні рішення, винесено на розгляд виконавчого комітету  тощо. Слід зазначити, що всі звернення, які надходять до Кролевецької  міської ради уважно розглядаються, викладені факти комісійно перевіряються, докладається максимум зусиль для позитивного вирішення питань. Особлива увага зосереджується на невідкладному та якісному задоволенню звернень.

Крім цього, вживаються заходи щодо дотримання строків розгляду звернень громадян, установлених законодавством, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам. Заявникам роз'яснюється порядок оскарження прийнятих рішень.

Так, за 2023 рік проведено 1055 особистих прийомів Кролевецьким міським головою та старостами старостинських округів Кролевецької міської ради. Звернулося 1014 громадян, отримано 1016 звернень,  вирішено позитивно 989 звернень, що складає 97,3 %.

Кролевецьким міським головою було заплановано у 2023 році                          52 особистих прийоми, проведено 53 прийоми, отримано 55 звернень, в яких порушено 57 питань, вирішено позитивно 47 звернень, що складає 85,5 %.

У Кролевецькій міській раді забезпечений прийом електронних звернень громадян через офіційний веб-сайт. За звітний період надійшло 1 електронне звернення від громадян.

У Кролевецькій міській раді функціонує "гаряча" телефонна лінія. За звітний період надійшло 257 звернень, 211 звернень вирішено позитивно, шо складає 82,1 %.

Крім цього, на виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" Кролевецькою міською радою від фізичних, юридичних осіб  отримано, опрацьовано та підготовлено відповіді на 51 письмових запитів, за звітний період минулого року таких було 25.

Забезпечується оприлюднення на офіційному веб-сайті Кролевецької міської ради узагальнених матеріалів про організацію роботи зі зверненнями громадян, графіку особистого прийому громадян міським головою та старостами сіл.

Загалом вирішено позитивно 2006 звернень, що становить 86,7 відсотка, на решту надані обґрунтовані роз'яснення.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян проаналізовано, узагальнено, 18 січня 2024  року розглянуто на засіданні виконавчого комітету Кролевецької міської ради та оприлюднено на офіційному веб-порталі Кролевецької міської ради.

Робота зі зверненнями громадян є і залишається пріоритетним напрямком діяльності Кролевецької міської ради.