СБУ затримала агента фсб, який готував прорив російських ДРГ на Сумщину

Дата: 31.01.2024 14:31

Служба безпеки затримала «на гарячому» ще одного агента фсб, який розвідував місця базування Сил оборони на Сумщині.

➡️ Він намагався виявити локації найбільшого зосередження особового складу та важкого озброєння ЗСУ, які задіяні у захисті прикордонних районів області.

Для збору розвідданих зловмисник обходив місцевість та приховано фіксував позиції українських військ під виглядом розмов по телефону.

📌 Ще одним завданням фігуранта було створення власної мережі інформаторів для посиленої розвідки на території області.

За наявними даними, окупанти сподівалися використати інформацію від агента для здійснення прицільних ракетно-артилерійських ударів по військових об’єктах ЗСУ, а також для підготовки маршрутів прориву російських ДРГ на прикордоння Сумщини.

Втім, співробітники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили зловмисника, задокументували його злочинні дії і затримали під час виконання розвідзавдання.

Це дозволило зірвати ворожі плани і убезпечити місця тимчасового базування українських захисників від можливих повітряних атак ворога.

За даними слідства, затриманим виявився 54-річний мешканець міста Суми, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у серпні 2023 року.

📎 У поле зору фсб він потрапив через поширення прокремлівських коментарів на власній сторінці в «Одноклассниках».

Після вербування агент комунікував зі своїм російським куратором через анонімний чат в месенджері. Також на цьому каналі він направляв агресору фотозвіти з текстовим описом українських об’єктів.

За виконані завдання окупанти відправляли своєму поплічнику грошову винагороду, яка надходила йому через криптовалютні платежі.

Під час обшуків у затриманого вилучено банківську картку та мобільний телефон із доказами незаконної діяльності.

📎 Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Сумській області за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури.