відбулася спільна нарада з посадовими особами територіальних громад Конотопського району з питань запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, соціальних послуг стаціонарного, денного догляду, підтриманого проживання та
В адмінприміщенні Конотопської райдержадміністрації відбулася спільна нарада з посадовими особами територіальних громад Конотопського району з питань запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, соціальних послуг стаціонарного, денного догляду, підтриманого проживання та розвитку мережі сімейних форм виховання, сімей патронатних вихователів.
️У заході взяли участь директор Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації Людмила МУСІЯКА та начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ.
Відкриваючи засідання, начальник Конотопської РВА Павло ДУДКО зазначив, що сьогоднішня зустріч направлена на обговорення болючого питання: як ми формуємо чи допомагаємо відновлювати найцінніше, що є в нашої держави – це її людський капітал.
З часу повномасштабного вторгнення кількість осіб, які потребують нашої спільної допомоги збільшилась в рази – внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, військовослужбовці та їх родини, діти, в яких війна вкрала дитинство. І щоб підтримати і відновити їх соціальний і ментальний стан, саме з цією метою і розбудовуються сервіси, де людина може отримати фізичний супровід, де може виговоритись, де буде почуватись неодинокою і потрібною в рамках кожної громади. Пам’ятаємо, що наша робота направлена на те, щоб ключові соціальні послуги були доступні людині за місцем її проживання – у територіальній громаді, - зазначив Павло ДУДКО.
Людмила МУСІЯКА підбила підсумки створення Центрів життєстійкості в Сумській області та в Конотопському районі, зокрема, та зупинилася на видах соціальних послуг, які можна надавати у цих громадських просторах. «Проєкт із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Життєстійкість – це вміння бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним, навіть за кризових умов, в яких на даний час знаходиться кожен громадянин нашої країни. Особливу увагу буде приділено родинам, на які війна має найбільший вплив - військовослужбовців та ветеранів, сім’ям із дітьми, а також спеціалістам першого контакту. Участь у реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості у 2023 році взяла Путивльська міська рада, у 2024 році подані заявки до Міністерства соціальної політики України Новослобідською, Попівською, Бочечківською сільськими та Дубов’язівською селищною радами» - зауважила Людмила МУСІЯКА. Окрему увагу зосередила на необхідності розширення переліку соціальних послуг, які надаються в Конотопському районі, та можливості запровадження таких послуг як стаціонарний догляд, денний догляд та підтримане проживання.
Другий блок засідання був присвячений розвитку мережі сімейних форм виховання. Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ зазначив, що сімейними формами виховання в Конотопському районі охоплено 96% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також, він зосередив увагу присутніх на розвитку системи патронатного виховання над дітьми. «Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронат вирішує одне з найскладніших завдань держави – надати дитині можливість зростати у сприятливому сімейному середовищі. Зважаючи на повномасштабну війну, послуга патронату над дитиною в Україні на сьогодні набула ще більшої актуальності. Таким чином, довлаштування дітей до функціонуючих прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, створення нових сімейних форм, популяризації патронатного виховання є одним з першочергових завдань місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування» - зауважив Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ.