На Сумщині 30 червня закінчується нерестова заборона на вилов риби та раків у всіх водоймах області.
За повідомленням Сумського рибоохоронного патруля, з 1 липня шанувальникам рибальства дозволено займатись улюбленою справою без обмежень, викликаних нерестом на всіх водних об’єктах, але обов’язково з дотриманням Правил любительського рибальства, для збереження природного середовища та екосистеми.
Збираючись на риболовлю не забудьте:
- документи, що засвідчують особу;
- засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.
- що дозволений вилов вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше 7 на рибалку та спінінгом з блешнею;
- що добова норма вилову риби становить 3 кг + 1 шт (особина, розмір якої перевищує мінімально дозволені для добування розміри);
- що мінімально допустимі розміри риби, які дозволені до вилову і зазначені в додатку до Правил любительського рибальства.
Після закінчення заборони на вилов раків одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. - на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також, в Правилах любительського рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам: забороняється вилов цих водних біоресурсів менших, ніж 10 см. Раків можна ловити раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, «розщепом» – не більше п’яти снастей на ловця. Розмір раків визначають шляхом виміру довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей, до краю середньої хвостової пластини.
Крім того, пам’ятайте:
змінено механізм визначення прилову молоді (прилов молоді дозволяється до 10% маси в межах добової норми улову);
встановлено заборону на вилов водних біоресурсів у межах охоронних зон електричних мереж (зокрема уздовж повітряних ЛЕП від 2 до 40 м залежно від їх напруги).
В разі виявлення порушення рибальства, факту браконьєрства чи явища задухи риби – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-17-15.