Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

На Сумщині 30 червня закінчується нерестова заборона на вилов риби та раків у всіх водоймах області.

Дата: 27.06.2024 15:50
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

За повідомленням Сумського рибоохоронного патруля, з 1 липня шанувальникам рибальства дозволено займатись улюбленою справою без обмежень, викликаних нерестом на всіх водних об’єктах, але обов’язково з дотриманням Правил любительського рибальства, для збереження природного середовища та екосистеми.

✅Збираючись на риболовлю не забудьте:

- документи, що засвідчують особу;

- засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.

- що дозволений вилов вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше 7 на рибалку та спінінгом з блешнею;

- що добова норма вилову риби становить 3 кг + 1 шт (особина, розмір якої перевищує мінімально дозволені для добування розміри);

- що мінімально допустимі розміри риби, які дозволені до вилову і зазначені в додатку до Правил любительського рибальства.

🔗Після закінчення заборони на вилов раків одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. - на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також, в Правилах любительського рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам: забороняється вилов цих водних біоресурсів менших, ніж 10 см. Раків можна ловити раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, «розщепом» – не більше п’яти снастей на ловця. Розмір раків визначають шляхом виміру довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей, до краю середньої хвостової пластини.

☝️Крім того, пам’ятайте:

змінено механізм визначення прилову молоді (прилов молоді дозволяється до 10% маси в межах добової норми улову);

встановлено заборону на вилов водних біоресурсів у межах охоронних зон електричних мереж (зокрема уздовж повітряних ЛЕП від 2 до 40 м залежно від їх напруги).

❎В разі виявлення порушення рибальства, факту браконьєрства чи явища задухи риби – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-17-15.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь