Нагадуємо про заборону відвідування лісових масивів під час воєнного стану
Мабуть, ви також віднедавна почали помічати публікації своїх друзів у соціальних мережах на яких вони відвідують ліс, збирають гриби та розповідають, як в лісі зараз добре. Але до завершення воєнного стану на всій території Сумської області для цивільного населення діє заборона на відвідування лісів.
Звертаємо увагу населення на неухильному дотриманні заборони на відвідування лісів протягом воєнного стану. В країні триває повномасштабна війна, а тому у лісових масивах на вас може чекати небезпека. Перш за все - це вибухонебезпечні предмети, які залишали після себе російські окупанти, а по-друге, вас можуть сприйняти за диверсанта.
Ми вкрай стурбовані нехтуванням заборони відвідувати ліси та походами населення у ліс по гриби.
Під час воєнного стану українці можуть вільно пересуватися країною та мандрувати.
Проте категорично заборонено відвідувати певні ділянки територій. Серед них, зокрема, ліси та зелені зони.
Про заборону відвідування лісів під час воєнного стану – читайте в нашому матеріалі.
Де заборонено відпочивати
Осінь – сезон шашликів та активного відпочинку на природі. Через повномасштабну війну в Україні ввели заборону на прогулянки та відвідування лісів, зелених зон, гірських маршрутів та водойм.
У кожній області діють свої, індивідуальні обмеження.
Проте існують і загальні заборони:
- заборонено відвідувати зони активних бойових дій та тимчасово окуповані території (східні та південні області України);
- заборонено відпочивати у прифронтових зонах на сході України;
- масові заходи – фестивалі, концерти;
- сплави, походи, прогулянки чи екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів будь-якого регіонуУкраїни;
- не можна відвідувати ліси біля кордонів з білоруссю чи росією.
У різних областях діють заборони щодо відвідування водойм та лісів. Крім того, не варто активно відпочивати на природі на територіях областей, які були під окупацією – Київська, Чернігівська, Сумська, частина Житомирської.
Що стосується саме лісів, то їх заборонено відвідувати
На територію лісу заборонений в’їзд для транспортних засобів та іншої техніки. Винятком є транспорт ЗСУ та інших військових формувань, а також комунальна техніка.
Варто зазначити, що у кожній області за безпеку відповідають насамперед Військова адміністрація, а також місцева влада, ДСНС, поліція та військові. Тому саме до них варто звертатися, щоб уточнити – чи безпечно відпочивати та відвідувати зелені зони у тому чи іншому регіоні.
Заборонили відвідування лісів насамперед через можливе мінування зелених зон та іншої ворожої небезпеки.
Відповідальність за відвідування лісу
Якщо ж людина все ж порушила заборону та пішла у ліс, наприклад, посмажити шашлик, її можуть притягнути до адміністративної відповідальності.
Ст. 77 КУпАП встановлює відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тому на порушників, які розводять багаття у лісі, чекає штраф у розмірі від 1 530 до 4 250 грн, а для посадових осіб — від 4 250 до 15 300 грн.
Якщо працівники державної лісової охорони спіймають вас за прогулянкою лісом, вони зроблять попередження та попросять покинути територію.
Де можна посмажити шашлик
Попри заборону відвідування лісів та розпалювання багать, українцям хочеться відпочити на природі. Щоб зробити це легально, варто пошукати в інтернеті зони, кемпінги та наметові місця для відпочинку.
Якщо ви чи ваші друзі маєте приватний будинок, влаштуйте пікнік у дворі. Там і заборон на розпал багаття немає, і можна спокійно та весело відпочивати. Ще варіант – приготувати їжу вдома.
Закликаємо не нехтувати власною безпекою та особливо контролювати, де проводять дозвілля ваші діти. У разі виявлення підозрілих предметів – не чіпайте їх та повідомте за номером «101» або «102».
Бережіть себе, рідних, ліси та Україну!