Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!!!

Дата: 02.08.2024 08:49
Кількість переглядів: 63

Фото без опису

З метою недопущення торф’яних пожеж та пожеж в природних екосистемах на території Кролевецької міської територіальної громади закликаємо Вас не допускати спалювання сухостою на полях та присадибних ділянках, підпалів сухої рослинності, лісових насаджень.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Пам’ятайте, наслідком таких дій є не лише шкода довкіллю, яка карається законом, але й травмування або смерть людей!

Випалювання сухої трави та очерету може призвести до масштабних пожеж, завдати непомірних збитків природі. Трагічними наслідки можуть бути й для людей – вогонь з відкритої території перекидається на присадибні ділянки, будинки. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у літній період.

Щоб уникнути пожежі в екосистемах, забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Особливо суворо необхідно дотримуватися правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісі

Зверніть увагу, якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!

За даними статистики, до 90% лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки.

Правила поведінки з вогнем:

  • вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;
  • якщо ви розводите вогнище – місце, де воно буде необхідно обкопати навколо, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску або води:
  • потрібно слідкувати, щоб не було розлітання іскор від вогнища;
  • забороняється кидати незагашеними недопалки чи сірники, це може призвести до жахливих наслідків.

Якщо в лісі виникла пожежа

Найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари всклизь, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.

Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають кромки пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вдовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см.

Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

Опинившись в зоні лісової пожежі слід дотримуватися наступних правил:

  • не тікайте від полум’я, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
  • з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
  • дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – воно менш задимлене;
  • рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини, по можливості змоченої;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися і травмувати;
  • під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння;
  • у місцях торф’яних пожеж пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
  • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу.

Також нагадуємо, спалювання сухого листя і трави – ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОМ!

За порушення Правил пожежної безпеки в Україні встановлена адміністративна та кримінальна відповідальність:

Відповідно до ст. 71 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачене покарання у вигляді накладення штрафу на громадян — від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 до 4590 грн) на посадових осіб — від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15 300 грн).

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі на громадян — від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15 300 грн) на посадових осіб — від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10 710 до 30 600 грн).

Відповідно до статті 77-1 КУпАП за самовільне випалювання рослинності або залишків, а саме:

  • за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища передбачено накладення штрафу на громадян — від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 до 6120 грн) на посадових осіб — від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 до 21 420 грн);
  • ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян — від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 до 12 240 грн) на посадових осіб — від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21 420 до 30 600 грн).

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом караються штрафом — від 5400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (91 800 грн) до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300 грн) або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня місяця включно.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Пам’ятайте, що попередити пожежу набагато простіше, ніж її загасити!

Не порушуйте закон та дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Звертаємося до всіх без винятку – не створюйте додаткових надзвичайних ситуацій.

Бережіть довкілля! Будьте відповідальними!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь