Школярі Сумщини мають бути забезпечені повноцінним харчуванням
Таку вимогу озвучив перед керівниками громад очільник області Володимир АРТЮХ під час засідання Сумського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
Він подякував тим громадам, які переглянули власні бюджети і віднайшли можливість організувати гарячу страву для своїх діток та підвищити вартість обідів, а отже – і якість харчування.
«У нас є громади, які цьогоріч підвищили фінансування харчування школах. Деякі харчують всіх без виключення дітей безкоштовно. І це правильне рішення для формування здорового покоління. Тому з 1 вересня маєте забезпечити такий рівень харчування, який дає можливість діткам повноцінно харчуватися та розвиватися. Першочергово наголошую на увазі до дітей із сімей захисників, загиблих воїнів. Громади мають потурбуватися про них і стовідсотково забезпечити здоровим харчуванням», – підкреслив начальник Сумської обласної військової адміністрації.
За інформацією директора обласного Департаменту освіти і науки Вікторії ГРОБОВОЇ, цьогоріч за очною та змішаною формами планують працювати понад 200 навчальних закладів Сумщини. Першочергове завдання – максимально організувати у них гаряче харчування, в першу чергу дітей пільгових категорій.
Найкращі показники щодо вартості харчування по Конотопському району мають Новослобідська, Дубовязівська громади. На Охтирщині якісно харчуватимуть дітей у Комишанській. У Роменському районі найвища вартість – у Недригайлівській. Серед громад Сумського району відповідально підійшла до питання Степнівська.
У Шосткинському районі, де харчування у школах упродовж останніх років не організовувалося. Проте керівництво зазначило, що з нового навчального року воно буде здійснюватися у двох громадах.
Володимир Артюх відзначив, що це мають зробити і решта територій. Особливу увагу він акцентував на Конотоп і Шостку, де є перевиконання бюджету, і вони мають таку можливість.
До слова, цьогоріч Всесвітня продовольча програма ООН також продовжить допомагати громадам у фінансуванні харчування учнів 1-4 класів. 153 освітні установи 29 громад області отримають таку фінансову підтримку на суму понад 16 мільйонів гривень, що в рази більше ніж минулого року.
Учасники засідання також обговорили важливе питання охоплення безкоштовним харчуванням дітей, які постраждали від військових дій. Наразі в області такий статус мають майже 16 тисяч маленьких громадян. Тож потреба громад у додаткових коштах на фінансування їх харчування складає понад 50 мільйонів гривень.
Дану проблему областю було озвучено перед представниками Міністерства освіти і науки та внесено пропозицію про необхідність виділення даних коштів із державного бюджету. Наразі профільне міністерство напрацьовує механізми, щоб гарантовано виконати зобов’язання щодо безкоштовного харчування дітей цієї категорії.