РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЩОДО ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ ЗАДИМЛЕННЯ
Торф’яна пожежа — неконтрольований процес димного горіння торфу внаслідок природного або штучного загоряння.
Пожежі на торфовищах найчастіше виникають у межах, де зосереджені головні масиви торфових ґрунтів. Виникненню 80-90% усіх торф’яних пожеж сприяє людський фактор, необережне поводження з вогнем.
Останнім часом в більшості випадків ,пожежі на торфовищах виникають під час обстрілів, бомбардувань.
Пожежі торфовищ зазвичай поширюються на значно менші за розміром площі, ніж лісові пожежі, де торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду.
Наслідки торф’яної пожежі можуть бути дуже небезпечними через виділення продуктів горіння і забруднення повітря. В результаті торф’яних пожеж в атмосферу виділяється значна кількість диму та токсичних газів та інших сполук.
Зберігається дуже високий ризик інтоксикації людей, які живуть поблизу осередків загоряння або тих, які знаходяться в зоні задимлення. Оскільки торф не горить, а тліє, під час пожежі торфовища виділяється величезна кількість диму.
Цей дим може перевищувати густоту повітря в 10 разів, через що він піднімається у верхні шари атмосфери і залишається на висоті до 2-5 метрів, на рівні дихання людини.
ФАХІВЦІ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ РЕКОМЕНДУЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ.
Уникайте зони задимлення. Якщо є можливість — тимчасово покиньте територію. Мінімізуйте перебування на вулиці, особливо вранці. коли концентрація небезпечних речовин – найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок.
Збільште споживання рідини. Пийте 2-3 літри води на день, Для відшкодування втрати солей та мікроелементів можливо пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергію.
.Захисні маски допоможуть при сильному запаху диму.
Закрийте вікна і зволожуйте приміщення. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
Проводьте вологе прибирання. Корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
Приймайте душ кілька разів на день.
Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.
Промивайте ніс і горло морською водою або фізіологічним розчином.
Їжа: обирайте фрукти, овочі та продукти, багаті мінералами.
Ретельно мийте продукти зі свого городу перед вживанням.
Не вживайте алкоголь і не куріть. Це погіршує стан дихальної системи.
Користуйтеся кондиціонерами та системами очищення повітря.
Обмежити контакт дітей з піском та ґрунтом на ігрових майданчиках у населених пунктах, розташованих в зоні впливу пожежі.
При появі задишки або кашлю негайно звертайтеся до лікаря..
Якщо є хронічні захворювання – виконуйте вказівки вашого лікаря.