ЦЕНТР ПРОТИМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАСТЕРІГАЄ ТА НАГАДУЄ
Дії з підозрілими предметами: не підходити та не торкатись; відійти на безпечну відстань по шляху, яким прийшли; повідомити 101.
Деталі https://bit.ly/40wYEmv
Нагадаємо, вночі 2 листопада ворог завдав ракетного удару, орієнтовно КАР Х-59/69 з касетною боєголовкою по території Попівської та Конотопської ОТГ Конотопського району.
Під час огляду місць ракетних ударів піротехніками МНС було виявлено нерозірвані касетні суб-боєприпаси.
Як працюють касетні боєприпаси?
Касетні боєприпаси складаються з контейнерів, які як правило, розкриваються в повітрі і розкидають над ціллю десятки, навіть сотні невеликих суббоєприпасів на площу розміром з футбольне поле.
Це - авіабомби, артилерійські снаряди, реактивні снаряди та головні блоки тактичних ракет. Це зброя, яка застосовується шляхом наведення на ціль, їй потрібні координати.
Він являє собою так звану бомбову касету, яка відкривається ще в повітрі і розкидає «суббоєприпаси» – це невеликі бомбочки, які вибухають вже на землі відразу чи пізніше. Певний відсоток не вибухає і вони являють довготривалу небезпеку насамперед для цивільного населення.
Такі боєприпаси загрожують цивільному населенню з двох причин. По-перше, вони поширюють суббоєприпаси на велику площу і не можуть відрізнити солдатів від цивільних. По-друге, багато суббоєприпасів не вибухають при ударі. Вони стають наземними мінами, які становлять загрозу цивільному населенню протягом місяців, років або навіть десятиліть після конфлікту.
Не поодинокі випадки, коли через касетний боєприпас, який залишився після обстрілу російськими військами, гинуть люди. Знайшовши касетний снаряд, у жодному випадку не торкатися його -- боєприпас може здетонувати - та негайно повідомляти МНС!