Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

ІНФОРМАЦІЯ про виплати державної грошової допомоги звільненим з полону або їхнім сім’ям

Дата: 09.05.2025 09:25
Кількість переглядів: 26

Фото без опису

Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» передбачено виплату грошової допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, членам їх сімей:

  • щорічна державна грошова допомога надається особі, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членам її сім’ї під час перебування такої особи в місцях несвободи або у разі смерті такої особи шляхом перерахування Мінрозвитку коштів на їх особові рахунки, відкриті в банківських установах, у розмірі
    100 тис. гривень;
  • одноразова державна грошова допомога надається особі, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після її звільнення шляхом перерахування Мінрозвитку коштів на її особовий рахунок або на рахунок її законного представника, відкритий в банківській установі, у розмірі 100 тис. гривень;
  • одноразова державна грошова допомога у разі загибелі (смерті) особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, смерть якої настала під час перебування такої особи в місцях несвободи, або смерті особи, звільненої з місць несвободи, протягом року після її звільнення, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних з перебуванням такої особи в місцях несвободи, надається членам сім’ї, батькам чи утриманцям загиблої (померлої) особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, шляхом перерахування Мінрозвитку коштів на їх особові рахунки, відкриті в банківських установах, у розмірі 100 тис. гривень.

Для отримання державної грошової допомоги заявники звертаються до Мінрозвитку на Комісію з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України із заявою за формою, встановленою Мінрозвитку.

Після встановлення Комісією з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України Мінрозвитку виплачує державну грошову допомогу.

З питань щодо отримання держдопомог звільнені з полону та їх сім’ї можуть звернутись до Центру допомоги врятованим, який створений за ініціативи Офісу Віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом Народонаселення ООН в Україні, за фінансової підтримки урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції та у співпраці з виконавчим партнером БО «БФ «Посмішка ЮА».

Центр допомоги врятованим працює для постраждалих від війни, зокрема сексуального насильства, зумовленого війною, де особи отримують безплатну конфіденційну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну допомогу. Також фахівці центру надають допомогу в оформленні документів для отримання вищезазначеної матеріальної допомоги з державного бюджету.

Суми стали дванадцятим містом, де запрацював Центр допомоги врятованим. У Центрі люди, які виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, та місцеві жителі, які постраждали внаслідок війни, можуть отримати комплексну безкоштовну кваліфіковану соціально-психологічну допомогу.

ЯКУ ПІДТРИМКУ МОЖНА ОТРИМАТИ У ЦЕНТРАХ ДОПОМОГИ ВРЯТОВАНИМ?

  • Психологічна допомога: консультування психологів для нормалізації психоемоційного стану.
  • Соціальна підтримка: інформація щодо медичної, державних виплат, тимчасового прихистку тощо.
  • Правова допомога: юридичні консультації з різних питань;
  • Спеціалізована допомога: комплексна підтримка у випадках сексуального насильства, зумовленого війною.

ЯК НАДАЄТЬСЯ ДОПОМОГА?

  • Безоплатно. Люди, які отримують допомогу, не платять за жоден з видів допомоги.
  • Конфіденційно. Особистість отримувачів допомоги у Центрі не розголошується без відповідної згоди.
  • Безумовно. Отримувачі допомоги у Центрах не мають надавати докази того, що вони постраждали від війни чи зазнали насильства, для того, щоб отримати підтримку.

Отримати послуги Центру можна декількома способами:

1. Безпосередньо за адресою: вул. Олександра Аніщенка 3/1

Графік роботи: понеділок – п’ятниця, з 9:00 до 16:00

2. За номером гарячої лінії: +38 (050) 851 79 35

3. У режимі онлайн, заповнивши просту гугл-форму: https://docs.google.com/forms/d/12Uella73AOlKJENhnHf9OtNpKMze4ZZJ4-xvqWlTrOc/edit

 

Також звільнені з полону можуть пройти психологічну реабілітацію в  Центрі психологічного здоров’я та реабілітації «Лісова Поляна».

«Лісова Поляна» - це державний заклад управління МОЗ, є першим в Україні медичним центром зі спеціалізацією на лікуванні психотравми, наслідків легкої черепно-мозкової травми (посткомоційного синдрому), а також допомозі особам, які пережили полон та тортури. Для проходження психологічної реабілітації необхідно отримати електронне направлення від сімейного лікаря (для звільнених з військової служби) або від військової частини (для військовослужбовців), звернутись до закладу, зарезервувавши завчасно день заїзду. Адреса: Пуща-Водиця, 7-ма лінія м, Київ, +380734506000.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь