На Кролевеччині працює консультант з ментального здоров’я
Координаційний центр КМУ / Mental Health UA
Ще у чотирьох громадах Сумщини працюють консультанти з ментального здоров’я. Мова — про Андріяшівську, Кролевецьку, Липоводолинську та Недригайлівську.
Їх завдання – зробити ментальну підтримку ще доступнішою і ближчою до людей.
В Андріяшівській СТГ працює Яременко Надія Вікторівна - керівник Центрів Життєстійкості в Андріяшівській та Хмелівських сільських територіальних громадах, в Кролевецькій МТГ- Макаренко Марина Олександрівна - психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кролевецької міської ради, в Липоводолинській СТГ - Стецюра Тетяна Володимирівна - завідувач відділення натуральної допомоги КУ «Центр надання соціальних послуг» Липоводолинської селищної ради і в Недригайліській СТГ - Нємцева Світлана Миколаївна - практичний психолог Недригайлівського ліцею.
Головна мета консультантів Програми у громаді - створення маршрутів для користувачів та надавачів послуг з ментального здоров’я різних сфер, включаючи неурядовий сектор та неформальні сервіси.
Серед ключових завдань: каскадування активностей та заходів регіонального рівня на рівень громади, оперативна координація роботи у межах території, створення локальної системи послуг та надавачів, проведення актуальної оцінки потреб та ресурсів, картування послуг, участь у розробці регіональних планів заходів тощо.
Це відповідає одній з головних місій Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, що впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська – сервіси з ментального здоров’я мають бути там, де людина живе, поруч з нею, максимально зрозуміло та доступно.
Марина Макаренко: " #тияк Вітаю! Для мене це не лише честь, а й велика відповідальність — бути поруч з мешканцями нашої Кролевецької громади та робити ментальну підтримку максимально доступною. Моя мета тут – створити чіткі "маршрути" для всіх, хто потребує допомоги, об'єднавши зусилля державних установ, неурядових організацій та навіть неформальних ініціатив. Я прагну, щоб кожен у нашій громаді відчував, що йому є куди звернутися, що його почують і нададуть необхідну підтримку саме там, де він живе.
Разом ми зможемо не тільки реагувати на поточні потреби, а й активно розвивати локальну систему послуг, що відповідатиме усім викликам часу. Вірю, що спільними зусиллями ми зробимо ментальне здоров'я невід'ємною частиною благополуччя кожного мешканця Кролевецької громади».