ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЗІ СТВОРЕННЯ «КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ТА НЕДОПУЩЕННЯ ПОТРУЄННЯ БДЖІЛ»

Дата: 21.04.2021 13:06

На виконання листа Сумської обласної державної адміністрації №01-22/4307 від 13.04.2021, згідно вимог Закону України «Про бджільництво» та наказу Мінекономіки від 19.02.2021 року №388 «Про деякі питання у сфері бджільництва» та з метою забезпечення державної підтримки бджільництва, сприяння його розвитку, - відбулася нарада з питань створення постійно діючої комісії із встановлення фактів отруєння бджіл на території Кролевецької міської територіальної громади.

Під головуванням заступника Кролевецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В’ячеслава ЖОВТІ у нараді взяли участь:

- Тетяна ХАРИТОНОВА (начальник відділу економічного розвитку та інфраструктурних проєктів виконавчого комітету Кролевецької міської ради);

- Ніна ДЕМЧЕНКО (спеціаліст І категорії відділу економічного розвитку та інфраструктурних проєктів виконавчого комітету Кролевецької міської ради);

- Володимир КОЛОМІЄЦЬ (провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки, Головного управління Держспоживслужби в Сумській області);

- Валентин ПЕТРУСЕНКО (голова громадської організації «Пасічники Кролевеччини»);

- Тамара СИКАЛ (головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Конотопського управління Головного управління Держспоживслужби в Сумській області);

- Олексій Яскевич (начальник сектору превенції відділу поліції №1 м.Кролевець).

На нараді були обговорені питання: порядку реєстрації та розміщення пасік; узгодження дій між владою, аграріями та пасічниками задля попередження та недопущення отруєння бджіл під час обробки полів; дотримання вимог законодавства у сфері захисту рослин; організації взаємовигідної взаємодії, тощо.

Неодноразово наголошувалося на необхідності реєстрації пасік та отримання на них відповідних паспортів нового зразка. У такому разі власники пасік будуть набагато більше захищені на законодавчому рівні та зможуть, у разі необхідності, відстоювати свої інтереси в судовому порядку.

Новостворена комісія має на меті стати ЕФЕКТИВНОЮ СПОЛУЧНОЮ ЛАНКОЮ  між органами місцевого самоврядування, пасічниками та аграріями.