Підсумки роботи зі зверненнями громадян та організації особистого прийому у виконавчому комітеті Кролевецької міської ради за 2020 рік

У 2020 році робота із зверненнями громадян у виконавчому комітеті Кролевецької міської ради була спрямована на виконання Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".

Кількість звернень, що отримано виконавчим комітетом Кролевецької міської ради за 2020 рік складає 407  звернень, за 2019 рік – 591 звернення, порушено питань 411, з них: на особистому прийомі побувало 32 особи, з обласної державної адміністрації отримано 12 звернень, з телефонних "гарячих ліній" отримано 41 звернення.

У своїх зверненнях мешканці міста порушують переважно питання комунального та дорожнього господарства, поліпшення житлових умов, соціального захисту, тощо.

Так, найбільше звернень за звітний період (220) до виконавчого комітету Кролевецької міської ради надійшло з соціальної політики та соціального захисту населення. Це питання, які стосуються надання матеріальних допомог.

За результатами розгляду виплачено допомоги на лікування на суму         412 000,00 гривень,  на поховання громадян – 5 000,00 гривень. Крім цього, надано допомоги громадянам, що постраждали внаслідок пожежі  на суму         30 000,00 гривень.

Також виплачено матеріальну допомогу громадянам, на відшкодування вартості проїзду для проходження гемодіалізу на суму 30 150,00 грн.

Актуальними питаннями, з яким громадяни звертаються до Кролевецької міської ради, це питання комунального господарства. За поточний рік  звернулося 110  осіб.

З житлової політики за звітний період звернулося 21 особа, це питання пов’язані з поліпшенням умов проживання (квартирний облік), внесення змін до справи по квартирному обліку, заяви про видачу свідоцтв про право власності на житло, про виплату грошової  компенсації дітям-сиротам. та інше.

Відповідальними працівниками виконавчого комітету Кролевецької міської ради проводиться робота щодо усунення причин, що спричиняють повторні та колективні звернення громадян, вживаються заходи щодо забезпечення запобігання безпідставним відмовам в задоволенні законних вимог заявників, проявам упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень.

При розгляді заяви чи скарги громадянину надається консультація, пояснюються шляхи вирішення питання, в разі необхідності залучення заявника до перевірки викладених у зверненні фактів, з метою виявлення обставин, які можуть викликати повторне звернення.

Вживаються заходи та приділяється особлива увага по вирішенню проблем, з якими звертаються інваліди, ветерани війни та праці, багатодітні сім’ї, особи, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, одинокі матері, учасники бойових дій та члени їх сімей, які потребують соціального захисту та підтримки.

Так, за 2020 рік  надійшло 90 звернень від зазначеної категорії, вирішено позитивно – 61 звернення, так, наприклад інваліду І групи, яка пересуваються на візку  Нетто Вікторії Володимирівні виділені кошти на лікування в сумі               2 000,00 грн, надано допомоги громадянам, які постраждали внаслідок ЧАЕС на суму 7 950,00, воїнам-афганцям – 9 495,00 грн., інваліду І групи для  облаштування під'їзду та придбання плитки на суму 10 000,00 гривень.

Надана матеріальна допомога вдові загиблого учасника бойових дій  Мельниковій Альоні Ігорівні на суму 10 000,00 гривень.

Крім цього, відповідальним працівником юридичного відділу апарату виконавчого комітету Кролевецької міської ради надається первинна юридична допомога громадянам. За 2020 рік надано 21 юридична консультація. Це питання, які стосуються оформлення права власності на майно та земельні ділянки, укладення договорів купівлі-продажу майна на ім'я малолітніх осіб та інші.

Розпорядженням Кролевецького міського голови затверджений та оприлюднений графік і порядок проведення особистого прийому громадян міським головою та в.о. старостами старостинських округів на 2020 рік. Начальником загального відділу апарату виконавчого комітету Кролевецької  міської ради забезпечується ведення контролю за дотриманням затверджених графіків.

Так, за 2020 рік, проведено 40 особистих прийомів Кролевецьким міським головою, отримано 32 звернення. За результатами розгляду вирішено позитивно 15 питання.

У виконавчому комітеті Кролевецької міської ради забезпечений прийом електронних звернень громадян через офіційний веб-сайт. За 2020 рік електронних звернень не надходило.

Крім цього, на виконання Указу Президента України № 547/2011 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" та з моменту набрання чинності Закону України "Про доступ до публічної інформації" виконавчим комітетом Кролевецької міської ради від фізичних осіб  було отримано, опрацьовано та підготовлено відповіді на  36 письмових запити.

Інформація щодо розгляду звернень громадян оприлюднюється на офіційному сайті Кролевецької міської ради.

Загалом вирішено позитивно – 271 звернення, що  складає 67,1 %, на решту (115) надані обґрунтовані роз'яснення.

Підсумки роботи  зі зверненнями громадян та організації особистого прийому у виконавчому комітеті Кролевецької міської ради за 2020 рік, 28 січня розглянуте на засіданні виконавчого комітету Кролевецької міської ради.

Виконавчим комітетом Кролевецької міської ради  постійно здійснюється контроль за дотриманням законодавства щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення, всебічного кваліфікованого,  об’єктивного і своєчасного розгляду звернень з метою оперативного вирішення порушених у них питань.

Начальник загального відділу

апарату виконавчого комітету                                            Юлія СИТНИК