Кролевецька міська рада,
Конотопського району, Сумської області

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 18.10.2021 15:26
Кількість переглядів: 1121

Фото без опису

Яким документом ФО повинна підтвердити розміщення готівкових коштів?

Відповідно до п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальний рахунок) до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).

Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.

Так, постановою Правління Національного банку України від 05 серпня 2021 року № 83 затверджено Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Постанова № 83).

Відповідно до п. 7 Постанови № 83 банк відкриває спеціальний рахунок декларанту відповідно до вимог Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція № 492), у порядку, установленому п. 62 розд. V Інструкції № 492 для фізичних осіб, та з обов’язковим дотриманням вимог п. 16 розд. I Інструкції № 492.

Декларант додатково до документів для відкриття спеціального рахунку подає анкету та заяву. Згідно з п. 8 Постанови № 83 договір, що укладається в письмовій формі між банком і декларантом, має передбачати особливості відкриття, функціонування та закриття спеціального рахунку, які повинні відповідати вимогам Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

При цьому порядок надання виписки зі спеціального рахунку/довідки про відкриття спеціального рахунку та залишку коштів на ньому (у паперовій/електронній формі) обумовлюється договором, що укладається між банком і декларантом під час відкриття спеціального рахунку (п. 12 Постанови № 83).

Таким чином, фізична особа, яка розмістила кошти у національній валюті на поточному рахунку зі спеціальним режимом використання у банку України, при поданні Декларації повинна надати документ, який підтверджує таке розміщення: виписку зі спеціального рахунку/довідку про відкриття спеціального рахунку та залишку коштів на ньому (у паперовій/електронній формі).

 

Податковий борг та його наслідки

Головне управління ДПС у Сумській області  повідомляє,  станом на 01.10.2021 в  області обліковується 62104 фізичних осіб – підприємців та громадян, загальна сума боргу яких складає 114,2  млн гривень.

У разі наявності податкового боргу в зазначеної категорії платників податків та на виконання приписів глави 9 Податкового кодексу України посадовими особами ДПС вживаються заходи щодо примусового стягнення боргу, а саме: опис майна в податкову заставу, стягнення заборгованості в судовому порядку та подальше направлення виконавчого листа для виконання до органів державної виконавчої служби (далі – органи ДВС). Зі свого боку, органами ДВС накладається арешт на активи боржника (банківські рахунки, рухоме та нерухоме  майно тощо), звертається стягнення на заробітну плату, пенсії, проводиться реалізація арештованого майна, здійснюється  заборона виїзду за кордон тощо.

Зважаючи на викладене та з метою уникнення вжиття заходів примусового впливу, Головне управління ДПС у Сумській області наголошує на необхідності своєчасної сплати як самостійно нарахованих, так і донарахованих контролюючим органом сум податкових зобов’язань.

Також  звертаємо увагу, що несвоєчасна сплата податків призводить до додаткового грошового навантаження на платника податків у вигляді штрафних санкцій та пені.

 

Про можливість одночасного використання апаратного РРО та програмного РРО

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій програмного реєстратора розрахункових операцій, - інформують у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Увага, законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний РРО. 

 

З чого складається оподатковуваний дохід ФОПівця

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців, на загальній системі оподаткування, визначено нормами Податкового кодексу України. Зокрема, об’єктом оподаткування доходів, отриманих підприємцем є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виторг у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю. Тобто, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виторг, що надійшов ФОП як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:

- у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

- в натуральній (негрошовій формі);

- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільноправового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані зі здійсненням підприємницької діяльності.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь