ВНАСЛІДОК БОЙОВИХ ДІЙ НА СУМЩИНІ ПОСТРАЖДАЛО 22 ПРАЦІВНИКИ, 8 З НИХ ЗАГИНУЛИ
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах Сумської області зафіксовано 10 нещасних випадків, в яких постраждало 22 працівники, 8 з яких загинули.
Найбільша кількість потерпілих зареєстровано в Охтирському районі - 13 постраждалих, 7 з яких травмовані смертельно.
По трьох працівниках розслідування вже завершено, випадки визнано пов’язаними з виробництвом та складено відповідні акти.
Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються страховими виплатами і медико-соціальними послугами управлінням Фонду соціального страхування України у Сумській області.
Також після 24.02.2022 зареєстровано 5 нещасних випадків на виробництві, не пов’язаних з бойовими діями, 2 з них - клінічно підтверджені випадки захворювання на COVID-19, спричинені коронавірусом SARS CoV-2.
До Фонду надійшло 26 складених на постраждалих комісіями з розслідування актів, 15 з них визнано пов’язаними з виробництвом.
На підприємствах України з початку війни внаслідок бойових дій зафіксовано 142 випадки травмування та/або смерті працівників, більшість з яких групові.
Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії постраждали 296 працівників (+15 за останній тиждень), 99 з них загинули.
Найбільша кількість потерпілих зареєстрована у Миколаївській області – 59 постраждалих, 24 з яких травмовані смертельно, Києві – 53 постраждалих, 19 смертельно, на Донеччині – 31 постраждалий, 7 смертельно, в Сумській області – 22 постраждалих, 8 смертельно, у Чернігівській області – 21 постраждалий, 5 смертельно, а також на Київщині – 20 постраждалих, 8 смертельно.
Висловлюємо співчуття близьким і рідним.
Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.
Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.
Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.
Звертаємо увагу, що до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.