З нагоди 105-річчя Григорія СІРИКА - літописця Кролевеччини у Публічній бібліотеці відбувся День краєзнавства, де присутні ознайомились з найбільш цікавими сторінками його творчості та долі.

Дата: 20.11.2023 14:45

Григорій Сірик – наш земляк, літератор, що писав художньо-документальні та художньо-публіцистичні твори, в яких він ділиться спогадами зі свого дитинства та юності, полемізує з науковцями та публіцистами. В його книгах багато цікавих краєзнавчих матеріалів: чому село Білогриве так називається, звідки виникла назва хутора Бошівка, розкривається таємниця назви річок Есмань і Шостка, також він ділиться дитячими спогадами про останніх нащадків волхвів, що жили на Кролевеччині, про священні для волхвів і жителів Сіверщини – Священний Гай, озеро та священну галявину Гало, що розташовувалися на території Кролевеччини. Твори Грицька Сірика мають велику цінність для історії нашого краю. Його неупереджені ідеологією спогади розкривають жахливу картину штучних голодоморів та репресій населення Сіверщини. 28 листопада Григорію Сірику виповнилося б 105 років – з цієї нагоди в нашій бібліотеці відбувся День краєзнавства «Літописець Кролевеччини». Присутні дізналися про сповнену трагізма долю родини Сіриків та їх земляків, також познайомились з творчістю Григорія Сірика та з найбільш цікавими сторінками його творчості та долі.

Більше фото тут https://www.facebook.com/photo/?fbid=656221143379746&set=pcb.656222086712985