21 березня – Всесвітній день лісів!
Ліси – це свіже повітря та чисте довкілля. За добу одне дерево виробляє кількість кисню, необхідну для 3 дорослих людей. Дерева поглинають велику кількість забруднюючих речовин, що потрапляють у повітря, включаючи оксид вуглецю, діоксид сірки та діоксид азоту.
Вони регулюють баланс води на Землі. У лісовому ґрунті і підстилці за весняний період накопичуються запаси вологи, що допомагає зберегти повноводдя озер і річок.
Ліси запобігають змінам клімату, поглинаючи вуглекислий газ із атмосфери. Таким чином зменшують ризик парникового ефекту.
Борються з повенями. Корені й крони дерев утримують та поглинають воду під час дощів або танення снігу. Після цього повільно вивільняють її – в результаті річки не переповнюються за короткий час.
Зміцнюють ґрунти. Коренева мережа лісу стабілізує величезну кількість ґрунту, запобігає ерозії вітром або водою.
Ліси зменшують рівень шуму і пилу. Лісосмуга вздовж автодороги знижує рівень шуму на 11 децибел. А гектар лісу за рік затримує до 100 тонн пилу.
Вони нас годують та зцілюють. В лісі ростуть поживні гриби та ягоди, лікарські трави.
Покращують добробут. З деревини зводять будинки, виготовляють предмети побуту, меблі, посуд і прикраси. Лісові дари використовують в медицині, паперовій промисловості та суднобудуванні.
Допомагають зняти втому і поліпшити настрій. Завдяки проведеному у лісі часу відновлюється психологічна енергія. Також заняття у лісі знижують артеріальний тиск, рівень гормону стресу кортизолу та адреналіну, посилюють імунну систему.
Ліси дають прихисток флорі і фауні.
Допомагають захищати Україну від ворога. Деревина – це надважливий природний ресурс, який може врятувати життя нашим військовим. Із неї воїни будуть фортифікаційні споруди та цілі підземні містечка. Деревина, в тому числі, використовується для опалення, будівництва тимчасових мостів, переправ, понтонів, які дозволяють військовим переміщати війська та техніку через водні перешкоди.
Ліси – це наше здоров’я, наш дім, наша відповідальність!